SON DAKİKA

‘Erdoğan’ın futbol hayatı sakalını kesmek istemediği için bitti’

Hürriyet’in haberine göre, henüz basılmayan kitapta “80 Darbesi Erdoğan’ın futbol hayatını bitirdi” başlıklı bir bölüm yer alacak.

Bu haber 12 Eylül 2017 - 21:00 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Hürriyet’in haberine göre, henüz basılmayan kitapta “80 Darbesi Erdoğan’ın futbol hayatını bitirdi” başlıklı bir bölüm yer alacak.

‘YA SAKALINI KESERSİN, YA BU KULÜPTEN GİDERSİN’

Kar’ın iddiasına göre, 12 Eylül 1980 darbesinden sonra İETT futbol kulübünün başına geçen bir albay, Erdoğan’dan sakallarını kesmesini istedi. Erdoğan ise kendisine ‘Ya sakallarını kesersin ya da bu kulüpten gidersin’ ifadesini kullanan albayın isteğini kabul etmeyerek kulüpten istifa etti.

Erdoğan’ın bir örneği kitapta yayımlanan istifa dilekçesinde ‘Özel bir şirkette iş bulduğum için ayrılıyorum’ ifadesi yer aldı. Ancak Kar’ın iddiasına göre istifanın gerçek nedeni Erdoğan’ın sakalını kesmemesiydi.

Kitapta, İETTden ayrıldıktan sonra futbol hayatının bittiği ifade edilen Erdoğan’ın daha önce Erokspor ve Camialtı futbol ‘takımlarında başarılı bir santrafor olarak oynadığı’ ve Fenerbahçe’ye transferinin söz konusu olduğu belirtiliyor.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play