SON DAKİKA

ERDOĞAN’IN AHLAT’TAKİ 125 MİLYONLUK SARAYI AÇILIYOR

Bitlis Ahlat’ta Van Gölü kenarında inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Köşkü yarın Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak törenle açılacak.

Bu haber 24 Ağustos 2020 - 17:08 'de eklendi.
Abone ol

Bitlis Ahlat’ta Van Gölü kenarında inşa edilen, Cumhurbaşkanlığı Köşkü yarın açılıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yazlık saraylarından” biri olarak nitelenen köşkün açılış Erdoğan’ın katılacağı törenle yapılacak.

Açılış öncesi konuşan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, “Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin tarihi bir dönüm noktası olduğunu” öne sürüp şu ifadeleri kullandı:

“Ahlat’ta festival ötesi bir konu var. O da sayın Cumhurbaşkanımızın bütün şark vilayetlerine aslında iltifat ettiği ve halkı kucakladığı tarihimize de ecdadımıza da sahip çıktığı bir icraattır oda Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’dir. Bu külliyenin açılışını tarihi bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Mini bir külliye ama bu sembolik külliyenin Türkiye’de ne manaya geldiğini vatanımızın birliği, dirliği anlamında nasıl bir iltifat olduğunu hepimiz biliyoruz”.

YASA DİNLEMEYEN, ‘MÜTEVAZI’ SARAY

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, geçtiğimiz haftalarda Ahlat’ta inşa edilen Cumhurbaşkanlığı köşkünü Bilal Erdoğan’la birlikte gezip gözlemlerini anlatmıştı. Yandaş yazar, “son derece mütevazı” bulduğu köşkün inşa edilmesini de “kesinlikle doğru karar” diyerek savunmuştu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Van Gölü kıyısına köşk inşa edilebilmesi için ‘torba yasa’yla yasa maddesi çıkarılmıştı. Ancak sözkonusu madde Anayasa Mahkemesi’nce iptal edilmesine rağmen proje devam etmişti. Köşkün maliyetinin en az 125 milyon TL olduğu belirtiliyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!