SON DAKİKA

Erdoğan’dan Suriye sınırına sürpriz ziyaret

Zeytin Dalı Harekatı’nın sevk ve idaresinden sorumlu 2.

Bu haber 26 Ocak 2018 - 0:13 'de eklendi. 44

Zeytin Dalı Harekatı’nın sevk ve idaresinden sorumlu 2. Ordu’nun Hatay’daki Harekat Merkezi’ni ziyaret eden Erdoğan, burada görev yapan askerlere hitap etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın eşlik ettiği Erdoğan, konuşmasında ‘ulusal güvenliği sağlama nedeniyle Afrin’de gerçekleştirilen operasyonun bölgeyi terör unsurlarından temizlemeyi amaçladığını’ dile getirdi. ‘Ulvi bir görev icra eden’ askerlere ‘başarı dileklerini’ iletti.

‘NETİCE ALINANA DEK SÜRECEK’

Daha sonra harekatla ilgili daha detaylı bilgiler aldığı toplantı esnasında, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Eskişehir Muharebe Üs Komutanlığındaki harekat merkezleriyle canlı bağlantılar gerçekleştiren Erdoğan, video konferans aracılığıyla yaptığı hitapta Zeytin Dalı Harekatı’nın netice alınana dek süreceğini vurguladı.

Erdoğan Suriye sınırına sürpriz ziyaretinde askeri kamuflaj giydi https://t.co/H8iAbZxU5G pic.twitter.com/hfskTBiVPm

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) 25 Ocak 2018

​’GÖZÜMÜZ YOK, TEMİZLEYİP ASLİ SAKİNLERİNE VERECEĞİZ’

‘Türkiye’nin hiçbir ülkenin toprağında gözü olmadığını’ söyleyen Erdoğan, ‘Afrin’in de terör unsurlarından temizlenmesinin akabinde asli sakinlerine teslim edileceğini’ dile getirdi. ‘Bölgenin terörden temizlenmesinin Türkiye’deki Suriyelilerin ülkelerine dönüşlerini de hızlandıracağını’ ifade etti.

SOMALİ VE KATAR’DAKİ ÜSLERE DE BAĞLANDI

Cumhurbaşkanı, Hatay’dan Mogadişu’daki Somali Türk Görev Kuvveti Komutanlığı ve Doha’daki Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’na da video konferansla bağlanıp söz konusu üsler hakkında bilgi aldı.

Erdoğan, Harekat Merkezi’nde 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve diğer askeri yetkililerden Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi aldı. Erdoğan’a, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hatay Valisi Erdal Ata da refakat etti.

Sürpriz ziyaret nedeniyle Erdoğan’ın Beştepe’de Başbakan Binali Yıldırım’ı kabulü ertelendi.

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın