SON DAKİKA

Erdoğan: Yeni nesilden ümitliyim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet’in yaz kampı töreninde konuştu. Erdoğan, FETÖ olayında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 16:15 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet’in yaz kampı töreninde konuştu. Erdoğan, FETÖ olayında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ciddi eksikleri olduğunu söyledi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları…

Çocuklarımızın eğitimi için çalışan din görevlilerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim gözümüzün nurudur.

Biz mazlumların sahibiyiz. Sizler mazlumların dostu olacaksınız zalimlerin karşısına dikileceksiniz. Sizler bu kurslara iştirakinizle zulmü alkışlamayacağınızı esarete katlanamaycağınızı bunun için tüm dünyaya meydan okuyacağınızı göstermiş oluyorsunuz. Bütün mesele o imanla yetişmektir. Çanakkale’de yedi düveli dize getiren, bütün dünya birleşti biliyorsunuz..Ne yaptılar? Eli boş döndüler. 15 Temmuz’da ezanına el uzatanların başını ezeceğini gösteren duruş sizin duruşunuzdur. F16’lar bu milletin üzerinden uçtu mu, uçtu. Ama benim milletim kaçmadı, üzerine gitti. 250 şehit verdik. Biz o gece 2 bin 193 gazi verdik. Bir çok insan kolunu bacağını kaybetti. Şimdi bizim böyle bir ecdadımız var. 1 yıl içinde yaşadığımız olayların mensupları sizler de onların şahitlerisiniz. 18 Mart 1915’i yaşamadınız okuyorsunuz ama 15 Temmuz’u yaşadık dolayısıyla bu bizim için çok daha anlamlı.

“YENİ NESİLDEN ÜMİTLİYİM”

Çeşitli platformlarda kimlerinin yeni nesil konusunda ümitsizliğini dile getirdiğini görüyorum ben ise tam tersine ümitliyim. Tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen kendini her anlamda iyi yetiştiren bir neslin geldiğine inanıyorum. İnşallah sizler ülke ve milletimizi bugün bulunduğu yerden çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Geçtiğimiz 14 yılda yaptığımız yatırımlar size daha iyi bir gelecek içindir.

“53 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDULAR”

Terör son 35 yıldır vatandaşlarımızın tamamının hayatında çok derin yaralar açtı. Oraları çok dolaştım. Siyasette 40 yıllık bir geçmişim var. Birçok kardeşimizin kerpiç evlerinde onlarla beraber kaldım. Şimdi devran değişti evlerin önüne hendekler açıldı. Ne dediler? Biz Kürtlerin temsilcisiyiz dediler yalan söylediler. Onların benim Kürt kardeşlerimle alakası yoktu. 7 Haziran’da biraz başarı gördüler hemen ardından sokaklara çağırdılar 53 kişinin ölümüne neden oldular. Ölen benim Kürt kardeşlerimdi. Bekir Bey (Bozdağ) Kürttür, Mehdi Eker Kürttür…Bizim böyle bir derdimiz yok. Üstünlük Türklük ile Kürtlük ile sağlanmaz.

Babama bir gün sordum ‘Biz Laz mıyız Türk müyüz?’ Babam durdu güldü. benim dedem mollaydı. Babam da büyük dedeme sormuş Büyük dedem de babama demiş ki, ‘Yarın öleceğiz öldüğümüz zaman Allah bize kavmimizi sormayacak. Allah bize Rabbin kim? Nebin kim? Dinin ne?’ bunu soracak.’

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN CİDDİ EKSİKLERİ OLDU”

Bölücü örgütün gençlerimize vaat edebileceği hiçbir gelecek yok. Bunlar alçak! Terör örgütü tarafından hunharca öldürülen öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Örgütün din görevlilerimize yönelik saldırıları da hiç kesilmemiştir. Biliyorlar ki camiden terörist çıkmaz. İmam Hatip alerjisinin sebebi farklı nesil gelir endişesiydi. Eğitim sistemimiz defalarca alt üst edilmiştir. FETÖ bunu kullandı. Diyanet İşleri Başkanımızın ciddi eksikleri olduğunu söylemek isterim. Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu’daki çalışmalarda çok geride kalmıştır. Hiç bir boşluk bırakmamak mecburiyetindeyiz. Birileri gelip dolduruyor.

“HALA BEN DEĞİLİM DİYOR”

PKK hangi amaçla sahaya sürüldüyse FETÖ de aynı amaçla sürüldü.

En büyük hata PKK‘yı Kürt kardeşlerimizle FETÖ’yü Allah rızası için çalışanlarla özdeş haline getirmektir. Mahkemede hala ‘Ben o değilim’ diyor. Bunlarda yalan meşrudur. Ümmeti böyle böyle parçaladılar.

Aynı şekilde DEAŞ’la da mücadelemiz bu can bu bedende olduğu sürece devam edecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!