SON DAKİKA

Erdoğan: Bu işi ya öğreteceğiz ya öğreteceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak ‘Donör Fonu’na ilişkin işbirliği anlaşması imza töreninde konuştu.

Bu haber 19 Ocak 2018 - 15:46 'de eklendi. 48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak ‘Donör Fonu’na ilişkin işbirliği anlaşması imza töreninde konuştu.

Dünyanın en çok insani yardım yapan ülkesinin Türkiye oldunu belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile süregelen sağlam iş birliğimizi bugün imzalanacak olan anlaşma ile yeni bir safhaya taşıyoruz. Bu fon ikili kalkınma yardımlarımız bakımından da önemlidir. Özellikle resmi kalkınma yardımlarına büyük önem veriyoruz. Dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkelerinden biri Türkiye’dir. Eğer bunu milli gelire oranla alırsak Türkiye 1 numaradır. Geçtiğimiz yıl insani yardımlarda Amerika’dan sonra milli gelire oranla ikinci sırada yer almamız sıradan bir olay değildir.”

#Canlı: #CumhurbaşkanıErdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak ‘Donör Fonu’na ilişkin işbirliği anlaşması imza töreninde konuşuyor https://t.co/lmY9enjCN9

— AA Canlı (@AACanli) 19 Ocak 2018

‘İDEOLOJİK YAKLAŞIMLARDAN KURTULABİLMİŞ DEĞİLİZ’

Erdoğan, “Bir zamanların IMF’si önünde borç bekleyen Türkiye yok. Türk ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 11 büyüme yakaladı. Bunun yıl sonu itibariyle yüzde 7 büyümeyle noktalanacağını görüyoruz. 2018’de yakaladığımız büyümeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Biz kredi derecelendirme kuruluşlarının ideolojik yaklaşımlarından kurtulabilmiş değiliz. Bunlara ya bu işi öğreteceğiz, ya bu işi öğreteceğiz. Zira Türkiye böyle bir ülke değil. Türkiye şu anda müstesna ülkelerden biridir. Türkiye ekonomisi büyümeye, Türkiye’ye yatırım yapanlar da kazanmaya devam edecektir” diye konuştu.

‘YABANCI YATIRIMCILARIN GELMEKTEN ÇEKİNDİĞİ O ESKİ TÜRKİYE, ACI BİR HATIRA’

Erdoğan, “Darbe girişimi de bölgemizdeki çalkantılar da ekonomimize etki etmemiştir. İş adamlarına sesleniyorum, Türk ekonomisi büyümeye ve yatırım yapanlar kazanmaya devam edecektir. Yabancı yatırımcıların gelmekten çekindiği o eski Türkiye, artık geçmişte kalmış acı bir hatıradır” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın