SON DAKİKA

Erdoğan, ‘Beyefendi böyle istiyor’ sözü, bürokratik oligarşinin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşuyor.Erdoğan’ın

Bu haber 28 Kasım 2017 - 13:45 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Türkiye yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretiminde yüzde 32’lik payla, Almanya, Fransa, Çin, Rusya ve Japonya gibi ülkelerin de önüne geçti.
  • Rusya’nın Soçi kentinde çok önemli bir üçlü zirveye iştirak ettik. Üç ülkenin anlayış birliği içinde olması bu zirvenin en mühim sonuçları arasındadır. Suriye’de barışın tesisi hususunda çalışmayı sürdüreceğiz.
  • Kılıçdaroğlu grup toplantısında güya belge açıklayacakmış. Geçmişte defalarca iddia ettiği; bizimle ilgisi olmayan konuları ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getirecektir.
  • Cuma günü ABD Başkanı sayın Trump ile görüşme gerçekleştirdim. Bu uzun zamandır ilk defa ABD-Türkiye ilişkilerinde ortak frekans yakalayabildiğimiz bir görüşmedir. Trump ile YPG’den FETÖ’ye pek çok hususu görüştüğümüz konuşmanın devamını önümüzdeki günlerde tekrar yapacağız.
  • Eğer ben birisine bir şey söyleyeceksem, tavır koyacaksam, kimseyi aracı kılmaya ihtiyacım yok.
  • Nerede işinin altından kalkamayan, nerede tembellik yapan biri varsa hemen şu tarz ifadelerle sıyrılmaya çalışıyor; “Beyefendi böyle istiyor, Cumhurbaşkanımız, Külliye böyle istiyor.” Ömrümde görmediğim insanların tavsiyesine kadar her konuda kullanıldığı anlaşılıyor. Peki bunu ispatı var mı, ağzımdan çıkan böyle bir söz var mı? Yok. Daha önce ahkam kesenlerle ilgili rahatsızlığımı belirtmiştim. Tekrarlıyorum. Eğer ben birisine bir şey söyleyeceksen, tavır koyacaksam, kimseyi aracı kılmaya ihtiyacım yok. Bunu bizzat kendim yaparım.
  • Adımı kullanarak size kim geliyorsa, teyit etmiyorsam bu insanları gönderin; bunlar sahtekârdır.
  • ‘Beyefendi, Cumhurbaşkanı böyle istiyor’ sözü, bürokratik oligarşinin yeni bir şifresi haline dönüştü.
  • Adımı kullanarak size kim geliyorsa benden bir telefon almıyorsanız bana sorun. Bunu teyit etmiyorsam bu insanları lütfen gönderin. Ne demek adımı kullanmak? Bu bizim siyaset etme anlayışımıza terstir. Bunu yapanlar hepsi sahtekardır, dolandırıcıdır. Bunlara yol vermeyin. İsmimi, unvanını kendi yanlışına alet etmeye kalkan hiçkimseyi affedemem. Meclis’teki, partideki, Cumhurbaşkanlığındaki özel kalem görevlileri ile şahsıma iletmelerini rica ediyorum.
  • (Kılıçdaroğlu’na) Biz FETÖ’nün üzerine gideriz, işi Ankara’dan İstanbul’a yürümeye getirecek kadar başımıza Fetoperest kesilir. Rabia işaretini terör örgütü simgesi sanacak kadar gözü perdelenmiş, beyni sulanmış bir zat var.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!