SON DAKİKA

‘Erdoğan, AB liderleriyle buluşacak’

Türkiye ve AB arasında ilişkileri yumuşatmaya yönelik yeni adımlar atıldığı belirtiliyor. Alman Die Welt gazetesi, AKP Genel

Bu haber 19 Ocak 2018 - 10:39 'de eklendi. 50

Türkiye ve AB arasında ilişkileri yumuşatmaya yönelik yeni adımlar atıldığı belirtiliyor. Alman Die Welt gazetesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mart ayında AB liderleri ile bir araya geleceğini duyurdu.

Die Welt gazetesinin Brüksel’deki diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberini aktaran Deutsche Welle Türkçe’ye göre, mart ayı sonlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AB liderleri arasında bir zirve buluşması planlanıyor.

Buluşmada AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ve AB Konseyi Dönem Başkanı ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov’un katılacağı belirtildi. Zirvenin Sofya’da mı, Brüksel’de mi yapılacağı henüz kesinlik kazanmadı.

Haberde şu ifadeler yer aldı: “Mültecilere yardım projesi çerçevesinde Türkiye’ye yeniden üç milyar Euro’luk destek taahhüdünde bulunulmasının da ihtimal dâhilinde olduğu öğrenildi. Konuya aşina diplomatlardan alınan bilgilere göre Gümrük Birliği’nin güncellenmesi, Türk vatandaşlarına vize muafiyeti tanınması ve tam üyelik müzakerelerinde yeni başlıkların açılması bu yıl da söz konusu olmayacak.”

AB liderleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki son buluşma, geçen mayıs ayında Brüksel’de düzenlenen NATO zirvesi sırasında gerçekleşmişti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın