SON DAKİKA

Erbil’den kalkan son uçak Türkiye’ye geldi

Erbil’den İstanbul’a gelen yolculardan Seyit Subaşı, “Erbil’den son uçakla geldik.

Bu haber 29 Eylül 2017 - 21:02 'de eklendi.

Erbil’den İstanbul’a gelen yolculardan Seyit Subaşı, “Erbil’den son uçakla geldik. İşlerimiz yarım kaldı. Gönül isterdi ki böyle bir şey olmasın ama böyle bir şey oldu. Koyulan bir ek sefer vardı. Son anda ona bir bilet alabildik. Ülkemize geri gelme şansımız oldu. Makina tamiri için gitmiştim. Yetiştirilmek üzere tamir için ama yarım kaldı” dedi.

‘BURAYA SON SEFER OLDUĞU İÇİN GELMEK ZORUNDA KALDIK’

Erbil’de yaşananlar hakkında bilgi veren Emir Yüksel şunları söyledi:

“Erbil’de aslında bir sıkıntı yok. Basında belirtildiği gibi kaçma durumu da yok. Olağanüstü bir hal olarak gelmedik. İş icabı çağrıldık geldik. Vatandaşlarımızın tehlikede olduğu gibi bir durum yok. İnsanların bize karşı davranışları çok pozitif kimse bize tepki göstermiş değil. Erbil’de normal bir hayatta da bir değişiklik olmadı. Sadece bol bol kutlama yapıyorlar.

Bu referandumun neler getireceğini neler götüreceğini onlarda daha bilmiyorlar. İşimizi daha öne çektik. Buraya son sefer olduğu için gelmek zorunda kaldık. Yoksa daha kalırdık”

‘KONSOLOSLUĞUN AÇIKLAMASI ÜZERİNE UÇUŞUMU ERKENE ALDIM’

Son uçuş olduğu için dönen Eyüp Bozkurt da, “Ben Erbil’e bir aylığına gitmiştim normal dönüşüm 12 Ekim’di. Konsolosluğun açıklaması üzerine uçuşumu erkene aldım. Bugün son  olan saat 15.30 uçağı vardı. Son uçağa yetişerek geldim. Ama sınır açık isteyen otobüsle de gidip gelebilir”şeklinde konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!