SON DAKİKA

ENSARCI YİNE TERFİ ETTİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU

Sınav esnasında öğrencilere kopya vererek kursiyerlere 50 sorunun hepsini yaptıran Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Açıkgöz, adeta ödüllendirilircesine Milli Eğitim Müdürü yapıldı…

Bu haber 01 Ekim 2018 - 22:21 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Sinop’un Boyabat ilçesinde 30 Mart 2018 tarihinde Usta Öğretici Oryantasyon Kursu Sınavı’nda kopya skandalı yaşanmıştı.

Boyabat Halk Eğitim merkezi müdürü İbrahim Açıkgöz, iddialara göre, sınav başladıktan 5 dakika sonra sınav cevap anahtarını masasının üzerinde bırakarak dışarı çıkmıştı. Ardından da ön sırada oturan İ.K adlı kadın kursiyer, müdürün masasına giderek sınav cevap anahtarını alarak, okumaya başlamıştı. Sınıftaki öğrenciler de aynı cevap anahtarından bütün soruları cevaplamıştı. Bu anlar ise bir kursiyerin cep telefonu kamerası ile görüntülenmiş ve basına yansımıştı.

SINAV SONUCUNU 4 AY SONRA AÇIKLADI

Boyabat Halk Eğitim Merkezi müdürü İbrahim Açıkgöz, bazı kursiyerlerin yaşanan olayı anlatmasına kayıtsız kalmış ve aldırış etmemişti. Fakat sınavda kopya çekildiği iddialarının sıkça dile getirilmesinin ardından sınav sonuçlarını 4 ay sonra açıklamış ve Usta Öğretici Oryantasyon Kursu öğrencilerine belgelerini Temmuz ayında vermişti.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP’nin Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşanan sınav skandalını o günlerde “çocuklarımızın geleceğini çalıyorlar” diye değerlendirmiş ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un skandalı öğrendiğinde gereğini yapacağına inandıklarını belirtmişti.

Kaya, “Hırsız hırsızlığından bir türlü vazgeçmez. Soruyu çalanları göreve getirenler hala görevlerinin başındalar. Mesele soruyu çalan, soruyu bir başkasına sunan değil, bunları bu görevde tutanlar. Bu bir zihniyet sorunu. Zihniyet değişmedikçe kişiler değişse de mesele değişmiyor” diye konuşmuştu.Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hırsızlığı yapanı cezalandırırsa sempatimiz olur, cezalandırmazsa CHP olarak gerekli tepkiyi gösteririz” diyerek de uyarı da bulunmuştu.

TERFİ ALDI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAPILDI

HalkSesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, bütün bu yaşananlara rağmen Boyabat Halk Eğitim merkezi müdürü İbrahim Açıkgöz’ün, herhangi bir soruşturma geçirmediği ve adeta ödüllendirilircesine Sinop’un bir başka ilçesi olan Durağan’a Milli Eğitim müdürü olarak atanması tartışma yarattı.

Açıkgöz’ün Boyabat ilçesi Ensar vakfı başkanlığı yaptıktan sonra ilçede hala Cihannüma Derneği başkanlığı yaptığı ve AKP mitinglerinin sıkı takipçisi ve katılımcısı olduğu da iddia edildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!