SON DAKİKA

Enis Berberoğlu davasının heyeti değişti

CHP’li Berberoğlu’nun ‘devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak’ suçundan aldığı 25 yıllık hapis cezasına taraf avukatları itiraz etti.

Bu haber 29 Aralık 2017 - 19:26 'de eklendi.
Abone ol

CHP’li Berberoğlu’nun ‘devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak’ suçundan aldığı 25 yıllık hapis cezasına taraf avukatları itiraz etti. Dosya İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’ne geldi.

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, o dönem dairenin başkanı olan Şerafettin Saka, ağustos ayındaki değişiklikle 13. Ceza Dairesi Başkanı olurken, 13. Ceza Dairesi Başkanı Sadık Özkan da 2. Ceza Dairesi Başkanı oldu.

DAİRENİN BAŞKAN VE ÜYESİ HSK KARARIYLA DEĞİŞTİ

Sadık Özkan’ın başkanlığındaki heyet dosyada bozma kararı verdi. Berberoğlu’nun yeniden yargılanmasına 1 Aralık günü başlandı. İstanbul Bölge Adliyesi başkan ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesine dair HSK kararıyla dairenin başkan ve üyesi değişti.

Daire başkanı Sadık Özkan, ‘kaçakçılık’ ve ‘sahtecilik’ suçlarına bakmakla görevli 16. Ceza Dairesi’ne başkan olurken, 2. Ceza Dairesi Başkanlığı’na ise Kemal Aydın getirildi. Kemal Aydın, ‘dolandırıcılık’ suçlarına bakan 21. Ceza Dairesi’nde üye hakim olarak görev yaparken, 25 Aralık’ta yayınlanan HSK Kararnamesi ile mahkeme başkanı olarak yetkilendirilmiş, ancak görev yeri belirtilmemişti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Berberoğlu’nun dosyasında bozma kararına imza atan üye hakimlerden Hülya Köşüm’ün de görev yeri değişti. Hakim Köşüm 21. Ceza Dairesi’ne üye olurken, Köşüm’den doğan boşluğa ise ‘ihaleye fesat karıştırma’, ‘rüşvet’, ‘zimmet’ suçlarına bakan 13. Ceza Dairesi üye hakimi Cafer Ay getirildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!