SON DAKİKA

Engin: 617 bin 702 kişi kredi kartı borçlusu

Bu haber 15 Temmuz 2017 - 13:06 'de eklendi.

KARŞILIKSIZ ÇEK MİKTARI 9 MİLYAR LİRA
Yılın ilk 6 ayında, bankalara ibraz edilen toplam çeklerin 251.374 adedine 9 milyar 186 milyon TL tutarında karşılıksız çek işlemi yapıldığını hatırlatan Didem Engin, “Küçüğünden büyüğüne bütün ekonomik aktörlerimiz, Hükümet’e rağmen işlerini döndürmenin yollarını arıyor”  şeklinde konuştu.

Karşılıksız çek adedinde İstanbul’un başı çektiğine dikkat çeken Engin, “İstanbul, ülkemiz ekonomisinin, sanayisinin, üretiminin ve büyümesinin belkemiği niteliğini taşıdığı için, Hükümet’in söylemlerinden de en büyük zararı gören ilimiz. Oysa İstanbul gibi bir dünya şehri çok daha iyi bir ekonomi yönetimini hak ediyor” dedi.

500 BİNİ AŞKIN KİŞİ BİREYSEL KREDİ BORÇLUSU
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerine göre 2017 yılının Ocak-Mayıs ayları arasında 617.702 vatandaşımızın bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borçlusu olduğunu belirten Didem ENGİN, “Yarım milyonu aşkın vatandaşımız bireysel kredi ya da kredi kartı borcunu ödeyemediği için yasal takibe alındı. İnsanlar evine ekmek götürmek için, işini kurtarabilmek için kredilere ve kredi kartlarına sarılmış durumda. Ancak ekonomi bir türlü düze çıkamadığı için de vatandaşlarımız borçlarını ödeyemiyor. Bundan 1 yıl önce ’40-45 günde kaldıracağız’ denilerek getirilen OHAL’in en ağır ekonomik faturasını bizzat vatandaşımız ödüyor” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

331 BİN KOBİ YASAL TAKİPTE
BDDK tarafından yayınlanan güncel verilere göre 2017 Mayıs ayı itibariyle 331.383 KOBİ’nin aldıkları krediler sebebiyle yasal takibe alındığını vurgulayan CHP’li Engin, “Toplam takipteki kredi miktarı 23 milyar 804 milyon TL. 2016 yılının Mayıs ayında ise yasal takibe uğrayan KOBİ sayısı 309.090 iken, toplam takipteki kredi miktarı 18 milyar 238 milyon TL idi. 1 yılda KOBİ’lerimiz OHAL sebebiyle ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalıp kredilerini ödeyemez noktaya geldi” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Parlamento Haber | Korku yok!