SON DAKİKA

Enerji Bakanlığında Bakan Yardımcısı, 5 Yerde Koltuk Sahibi Çıktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ın 5 farklı koltukta oturduğu ortaya çıktı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Bu beyefendi Süpermen olsa, Batman olsa 5 görevi birden yapamaz” dedi.

Bu haber 21 Mayıs 2022 - 1:16 'de eklendi. Son Güncelleme21 Mayıs 2022 - 03:51
Abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Alparslan Bayraktar’ın 4 koltukta daha oturduğu belirlendi.

Bayraktar’ın Bakan Yardımcılığı dışında TPAO Yönetim Kurulu Üyesi, KARDEMİR ve KARDÖKMAK’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve EPİAŞ’da yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Bayraktar hakkında CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, “Bu beyefendi Süpermen olsa, Batman olsa 5 görevi birden yapamaz” dedi.

Yavuzyılmaz, Sözcü’den Başak Kaya’ya şunları söyledi:

​​​​​​​“Alparslan Bayraktar’ın ilk görevi Bakan yardımcılığı, kendisi aynı zamanda Türkiye Petrolleri Yönetim Kurulu Üyesi. Bizim ısrarlı eleştirilerimiz üzerine bu görevinden ayrılıyor. Çünkü Bakan Yardımcısı olarak TPAO Genel Müdürü’nün amiri ama TPAO Yönetim Kurulu Üyesi olarak da, genel müdür onun amiri oluyor. TPAO Genel Müdürü’ne sordum, ‘Süreç işliyor’ dedi ama Bayraktar’ın yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığına ilişkin bir kararname henüz yayınlanmadı.”

Kaynak: Sözcü

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR