SON DAKİKA

Emniyet’ten, ‘IŞİD’in Türkiye’den Avustralya’ya gönderdiği bombalar’ hakkında açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “04 ve 05 Ağustos 2017 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Avustralya Federal Polisi’nin (AFP) 29 Temmuz 2017 tarihinde Sydney’de DEAŞ’a yönelik gerçekleştirdiği terör operasyonlarında bir uçağı kaçırma planı yaptıkları değerlendirilen şüphelilerden ele geçirilen patlayıcı yapımında kullanılan maddelerin Türkiye’den Avustralya’ya kargo uçağıyla gönderildiğinin iddia edildiği’ şeklinde yer alan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 14:10 'de eklendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“04 ve 05 Ağustos 2017 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Avustralya Federal Polisi’nin (AFP) 29 Temmuz 2017 tarihinde Sydney’de DEAŞ’a yönelik gerçekleştirdiği terör operasyonlarında bir uçağı kaçırma planı yaptıkları değerlendirilen şüphelilerden ele geçirilen patlayıcı yapımında kullanılan maddelerin Türkiye’den Avustralya’ya kargo uçağıyla gönderildiğinin iddia edildiği’ şeklinde yer alan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Haberin duyulması ile derhal Avustralyalı makamlarla irtibata geçilerek gönderim süreci üç ay önceye tekabül eden söz konusu patlayıcı maddelerin ülkemizden gönderilmiş olması ihtimaline dair net olmayan ve teyit edilemeyen hususların açıklığa kavuşturulması amacıyla karşılıklı çalışmalara başlanmıştır.

Yürütülecek kapsamlı araştırma ile iddia olunan hususlara dair elde edilecek bilgiler kamuoyu ile bilahare paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!