SON DAKİKA

Emniyet, ‘NarkOkul’ timi kurdu

Türkiye’de ilk defa Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve okul önleri ile çevrelerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu satışını ve kullanımını önlemek için çalışacak ‘NarkOkul’ timleri, il genelindeki okullarda görev yapacak.

Bu haber 13 Eylül 2017 - 16:30 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Türkiye’de ilk defa Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve okul önleri ile çevrelerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu satışını ve kullanımını önlemek için çalışacak ‘NarkOkul’ timleri, il genelindeki okullarda görev yapacak.  Motosikletli ekipler, ikişer kişilik 10 timden oluşacak.

‘ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN’

Okul çevrelerindeki uyuşturucu satıcıları ile daha etkin bir mücadele  için timlerin tahsis edildiğini belirten emniyet yetkilileri, timlerin görev  yerlerinin okullardan ibaret olacağını ve okul çevrelerindeki kafe, dükkan,  mağaza, lokanta gibi alanlar ile okulla ilgisi olmayan kişilere yönelik uygulama  gerçekleştireceklerini vurguladı. ‘En son uyuşturucu satıcısı yakalanana kadar mücadelenin süreceğini’ söyleyen yetkililer, daha önce ‘Çocuklarımızın geleceği için’ sloganıyla  kurulan WhatsApp ihbar hattı ile yola çıktıklarını, Türkiye geneli ile  yurt dışından dahi birçok verimli ihbar aldıklarını, bu sloganla yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Ankara’da uyuşturucu ile mücadelede yakalama ve tutuklama oranlarının  geçen yıla oranla iki kat arttığını vurgulayan yetkililer, aylık 100’e yakı  uyuşturucu satıcısının yakalanarak sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandıklarını bildirdi.  Uyuşturucu ile mücadele için oluşturulan 0552 155 06 06 numaralı  WhatsApp ihbar hattını da hatırlatan yetkililer, gelen her ihbarın  değerlendirildiğini ve ihbarcının kimliğinin kesinlikle gizli tutulduğunu belirtti.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play