SON DAKİKA

Elazığ’da Yılan Paniği

Yılan görüntülerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Elazığ’ın en işlek noktası olan Gazi Caddesi’nde rastlanılan yılan görüntülerine bir yenisi de Abdullahpaşa Mahallesi’nde eklendi.

Bu haber 22 Haziran 2021 - 14:40 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte gerek kent merkezinde gerekse de ilçe ve köylerde yılan görüntülerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Elazığ’ın en işlek noktası olan Gazi Caddesi’nde rastlanılan yılan görüntülere bir yenisi de Abdullahpaşa Mahallesi’nde eklendi.

Şehir merkezine bağlı Abdullahpaşa Mahallesi’nde Malatya Caddesi üzerinde yürüyüş yapan vatandaşlar karayolu üzerinde yılan gördü, akan trafiğin ortasında kalan yılan vatandaşlar tarafından görüntülendi.

TOPRAK KAYMALARI VE DEPREMLER YILANLARIN YAŞAM ALANLARINI BOZDU

Geçtiğimiz günlerde artan yılan görüntüleri ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi (FÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Akın Temizer, ”Yılan popülasyonunun artmasının ana temeli bu yılanlar zaten 290 gün aç kalıyor. Yani bir beslendikten sonra 290 gün aç kalma şansı var.

Atatürk'ün Katilleri

Bu yılanlar toprağın derinliklerinde yaşıyor. Toprak kaymaları, depremler ve yer sarsıntıları bu yılanların yaşam alanlarını bozdu. Yaşam alanları bozulunca doğal olarak ortaya çıktı ve insanlar tarafından görülmeye başlandı. Ekolojik dengenin bozulması neticesinde yılan popülasyonun da artma başlamıştır. Sadece bu değil yılanların yaşadığı habitatlara insanların köyler ve yaşam alanlarını yapması yılanların yaşama alanlarını değiştirmesine sebep olmuştur. Ayrıca son zamanlar da dağlık bölgeler ve taş ocaklarından atılan dinamitler toprak altında sarsıntıya neden olduğu için yılanların yaşam alanlarını değiştirmesine ve ortaya çıkmasına sebep olmuştur” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!