SON DAKİKA

ELAZIĞ DEPREMİNİ ÖNCEDEN BİLEN UZMANDAN YENİ UYARI

Elazığ depremini önceden tahmin eden Prof. Dr. Feyzi Bingöl, yeni uyarılarda bulundu: Depremin olduğu yerin güneydoğusu Kahramanmaraş’a, kuzeydoğusu Bingöl’e doğru olan bölgelerde bir hareketlilik olabilir. Zamanını bilemeyiz ama Doğu Anadolu Fay hattında olacak deprem en fazla 7 civarında olur.

Bu haber 25 Ocak 2020 - 23:50 'de eklendi.
Elazığ‘da geçen yıl aralık ayında meydana gelen 4.9’luk deprem sonrası Sözcü‘den Mehmet Andaç’a konuşan eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, geçen yıl Aralık ayında gerçekleşen 4.9 büyüklüğündeki deprem sonrası konuşan Prof. Dr. Feyzi Bingöl, bölgede daha büyük depremler beklediklerini söylemişti.Ve Bingöl’ün bu uyarısından sadece 2 ay sonra Elazığ’da 6.8’lik deprem meydana geldi.Prof. Dr. Bingöl, bundan sonra olabilecek depremler hakkında Sözcü‘ye açıklamalarda bulundu. Bölgenin güneydoğusu ya da kuzeydoğusunda bir hareketlilik beklediklerini söyleyen Bingöl, şu ifadeleri kullandı:

Zamanını bilemeyiz ama…

• Ben 40 yıldır bu bölgede çalışıyorum. Bu büyüklükte bir depremin olacağını yaptığımız çalışmalarda zaten görüyoruz. Ama gün olarak söyleyemiyoruz. Orada arkadaşlarla yaptığımız çalışmalarla bunu söylüyorduk. O fayı iyi tanırsanız hareketlenmede depremi görebilirsiniz. Ancak zamanını bilemeyiz.

En fazla 7 civarında olur

• Bundan sonra o bölgede bir müddet sakinleşir fakat bu depremin olduğu yerin güneydoğusu Kahramanmaraş’a ya da kuzeydoğusu Bingöl’e doğru olan bölgelerde bir hareketlilik olabilir. Ama onunda dediğimiz gibi zamanını söylemeyiz. Büyüklüğü ise yine bu civarlarda olur. Doğu Anadolu Fay hattında olacak deprem en fazla 7 civarında olur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!