SON DAKİKA

El konulan FETÖ yurtları TÜRGEV ve Ensar’a mı verildi?

15 Temmuz’un ardından el konulan 821 FETÖ yurdunun 131’inin devlet yurduna dönüştürüldüğü açıklanırken, kalan 690 yurdun

Bu haber 21 Eylül 2017 - 11:20 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

BirGün / Ankara

15 Temmuz’un ardından el konulan 821 FETÖ yurdunun 131’inin devlet yurduna dönüştürüldüğü açıklanırken, kalan 690 yurdun TÜRGEV, Ensar gibi bazı dernek ve vakıflara, tarikatlara verildiği iddiaları Meclis gündemine taşındı.

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, devlet yurtlarının üniversitesi öğrencilerinin gereksinimini karşılaşamadığına dikkati çekti. Yeşil, daha önce olduğu gibi öğrencilerin alternatif yerleşme çözümleri ararken cemaat, vakıf gibi örgütlenmelerin yurtlarına mecbur bırakıldığını vurguladı.

Eski Bakan Çağatay Kılıç’ın , 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “FETÖ’ye bağlı 821 yurdun 131’inin devlet yurduna dönüştürüldüğünü” açıkladığını anımsatan Nihat Yeşil, geriye kalan 690 yurdun akıbetinin bilinmediğini kaydetti. Yeşil’in Bakan Osman Aşkın Bak’a yönelttiği sorular şöyle:

  • .Türkiye genelinde FETÖ’ye ait 690 yurdun illere göre dağılımı nedir?
  • .Söz konusu yurtların tamamının devlet yurduna dönüştürülmemesinin gerekçeleri nelerdir?
  • .Bahsi geçen 690 yurdun TÜRGEV ve ENSAR vakfı gibi çeşitli vakıf, dernek ve tarikatlara verildiği doğru mudur?
  • .Öğrencilerimizin FETÖ yapılanmasına benzer şekilde tarikat yurtlarına yerleşmemesi için Bakanlık olarak herhangi bir çalışma yapılmakta mıdır?

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play