SON DAKİKA

Ege ve Akdeniz’de İcra Edilen ‘Mavi Vatan-2021’ Tatbikatı Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı tüm kuvvetlerin katılımıyla Ege Denizi ile Akdeniz’i kapsayan ve ‘Mavi Vatan-2021’ olarak adlandırılan dev tatbikatta bugün fiili bölüme geçilecek.

Bu haber 01 Mart 2021 - 22:47 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

 

TSK tarafından resmen 25 Şubat’ta başlatılan tatbikatta şimdiye kadar kuvvet komutanlıkları, ağırlıklı karargâh içinde kendi aralarında geniş kapsamlı eşgüdüm ve koordine çalışmaları yaptı. Ege ve Akdeniz’de bugünden itibaren Deniz Kuvvetleri’nin yanı sıra, Kara ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları tatbikatı fiili olarak icra etmeye başlayacak.

7 Mart’a kadar devam edecek tatbikata, aralarında çok sayıda fırkateyn ve korvetin de bulunduğu toplam 87 gemi katılacak. Tatbikatta ayrıca, Deniz Kuvvetlerine bağlı 5 deniz karakol uçağı ve 12 deniz helikopteri ile Hava Kuvvetlerine ait F-16, F-4 ve havadan uyarı/kontrol uçağından (AWACS) oluşan 22 uçaklık geniş bir filo görev yapacak.

Atatürk'ün Katilleri

YUNAN BAKANDAN TEPKİ

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Mevcut ortamda gerçekleştirilmesi ve hatta adı bile, Yunanistan’a karşı dostane olmayan bir davranıştır. Yaratmaya çalıştığımız güven ortamına katkıda bulunmamaktadır” sözleriyle TSK’nın tatbikatına tepki gösterdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!