SON DAKİKA

EFSANE KAHRAMAN MÜBARİZ İBRAHİMOV’UN ŞEHİT OLDUĞU KARAKOLA AZERBAYCAN BAYRAĞI DİKİLDİ

Ermeniler tarafından Mübariz İbrahimov’un şehit edildiği karakol, Kahraman Azerbaycan Askerleri tarafından geri alındı! Karakolun bundan sonra adı Şehit Mübariz İbrahimov

Bu haber 04 Ekim 2020 - 22:27 'de eklendi.
Abone ol

Mübariz İbrahimov, 7 Şubat 1988’de Aliabad’da doğdu. 1994 yılında Aliabad köyü Şehit M. Piriyev İlkokulu’nda başlayıp 2005 yılında lise öğretimini tamamladı.

Askerliğini, Azerbaycan İçişleri Bakanlığına bağlı Özel Kuvvetler Birliğinde 2007 yılında Çavuş rütbesiyle tamamladı. Bir müddet sivil olarak çalışan İbrahimov, 2009 yılının Ağustos ayında Astsubay Çavuş oldu. Mübariz İbrahimov, 19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında kimseye haber vermeden, sadece ‘Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağ olsun.’ diye bir mektup bırakarak tek başına mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenledi.

AZERBAYCAN ASKERLERİ O KARAKOLA BAYRAĞI DİKTİ

45 Ermeni asker ve subayını öldürdü. Ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat çarpıştı ve sabaha karşı şehit oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Astsubay Çavuşu Mübariz Ağakerim oğlu İbrahimov’a ‘Azerbaycan’ın Millî Kahramanı’ unvanının verilmesi hakkında kararını onayladı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!