SON DAKİKA

ECHO Klasik 2017 Ödülü Fazıl Say'a…

Klasik müzik dünyasının en önemli ve prestijli müzik ödülü olan ve bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klasik'in bu yılki sahiplerinden biri de dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say oldu.Say, Salzburg’un ünlü konser salonu Mozarteum'da gerçekleştirdiği altı CD’den oluşan ve dünyada Warner Music, Türkiye’de Ada Müzik etiketiyle yayınlayan Mozart Complete Piano Sonatas albüm kaydı nedeniyle ECHO Ödülleri Solo Albüm (17’nci ve 18’inci yüzyıl eserleri ve öncesi) piyano kaydı kategorisinde ödül aldı.

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 1:20 'de eklendi.
Abone ol

Klasik müzik dünyasının en önemli ve prestijli müzik ödülü olan ve bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klasik’in bu yılki sahiplerinden biri de dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say oldu.

Say, Salzburg’un ünlü konser salonu Mozarteum’da gerçekleştirdiği altı CD’den oluşan ve dünyada Warner Music, Türkiye’de Ada Müzik etiketiyle yayınlayan Mozart Complete Piano Sonatas albüm kaydı nedeniyle ECHO Ödülleri Solo Albüm (17’nci ve 18’inci yüzyıl eserleri ve öncesi) piyano kaydı kategorisinde ödül aldı.

ECHO Klasik 2017 ödül töreni 29 Ekim 2017 tarihinde Hamburg’un ünlü konser salonu Elbphilharmonie’de gerçekleşecek ve Alman TV kanalı ZDF’de canlı yayınlanacak.

Say’ın aldığı ECHO Ödülü’nün yanı sıra trompet sanatçısı Gábor Boldoczki de son albümünde Say’ın yazdığı trompet konçertosunu seslendirerek ECHO Ödülü’nde en iyi enstrümanist (trompet) kategorisinde ödüle layık görüldü.

Bugüne kadar dört kez ECHO Ödülü’nün sahibi olan Fazıl Say, 2012’de “İstanbul Senfonisi” adlı eseriyle, 2008’de keman sanatçısı Patricia Kopatchinskaja ile yaptığı “Say/Kopatchinskaja: Beethoven Ravel Bartok Say”albümüyle en iyi oda müziği ödülüne; 2001 yılında da Stravinski “Bahar Ayini” kaydı icrası ile en iyi yorumcu ödülünü almıştı.

Kaynak : http://haber.sol.org.tr/kultur-sanat/echo-klasik-2017-odulu-fazil-saya-204341

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!