SON DAKİKA

Düzce’de Korkutan Deprem!

İstanbul’da 10 saniye süren bir deprem gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre depremin merkezinin Düzce büyüklüğünün ise 5.3 olduğu belirtildi.

Bu haber 17 Kasım 2021 - 16:03 'de eklendi. Son Güncelleme17 Kasım 2021 - 16:38
Abone ol

Merkez üssü Düzce merkez olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD verilerine göre; saat 15.40’taki depremin derinliği 18.02 kilometre.

Deprem, İstanbul ve çevresinde de hissedildi. 

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5,3 olarak duyurdu.

 

BAKAN SOYLU: SAHA TARAMASI DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Düzce’de, saat 15.40’ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun. Düzce’de yaşanan depremin ardından ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİ KAYA: OLUMSUZ BİR DURUM BİLDİRİLMEDİ

Depremin ardından açıklamada bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İstanbul’umuzda da hissedilen Düzce merkezli depremle ilgili ilimizde herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

DEPREM UZMANI ERSOY: HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR

CNN Türk yayınına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “Mutlaka İstanbul’un altında depremin olması gerekmiyor. Bursa’daki bir deprem de İstanbul’da da etkili olabilir. Kaçınılmaz gerçekle ilgili hazırlıklı olmamız gerekiyor.” dedi.

CNN TÜRK SUNUCUSU ÖZGÜR: BAŞIMIN DÖNDÜĞÜNÜ HİSSETTİM

CNN Türk Sunucusu Göksu Öngören Özgür, stüdyoda hissettikleri depremin ardından canlı yayında yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Saat 15.40’ı gösterdiği civarda Bağcılar’daki stüdyolarımızda depremi hissettik. Kameraman arkadaşımla birlikte ‘acaba mı’ kaygısına düştük. Ben, başımın döndüğünü hissettim demeye kalmadı yukarıdaki ışıklara baktık ve ışıkların sallandığını görünce deprem olduğunu anladık.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DÜZCE VALİSİ: OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

AFAD’dan yapılan açıklamada “Deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi. Düzce Valisi Cevdet Atay da depremle ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbarın kendilerine ulaşmadığını aktardı. Öte yandan Düzce’de vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarıya çıktı.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA OLUMSUZ BİR GELİŞME YAŞANMADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul’da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı.”

Ayrıntılar geliyor…

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!