SON DAKİKA

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE KİŞİYE ÖZEL KADRO İLANI

Düzce Üniversitesi’nin sosyal psikoloji anabilim dalı için yayımladığı Dr. Öğr. Üyesi ilanı, ‘kişiye özel ilan’ şüphelerine neden oldu.

Bu haber 15 Aralık 2020 - 16:03 'de eklendi.
Abone ol

Birgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, üniversitenin ilanda aradığı şartlar ile S.S. isimli akademisyenin hem yüksek lisans hem de doktora tezinin birebir örtüşmesi dikkat çekti.
 
Üniversite, 9 Aralık’ta bir ilan yayımladı ve psikoloji bölümü ile sosyal psikoloji anabilim dalı için aranan şartları duyurdu.

İlanda, “Psikoloji veya psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktora yapmış olmak, ahlaki yargı yeteneği ve çocuk istismarı konusunda çalışmış olmak” şartı arandığı bildirildi.

Ancak ilanda aranan şartlar ile Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans, Ankara Üniversitesi’nde doktorasını yapan S.S.’nin yaptığı çalışmalar neredeyse birebir aynı.

Söz konusu kişinin çalışmaları şöyle:

Lise öğrencilerinde ahlaki yargı yeteneğinin anne-baba tutumları açısından incelenmesi

Demokratik ve otoriter ana baba tutumlarının lisede öğrenim gören öğrencilerin ahlaki yargı yeteneğine etkisi (Yüksek lisan tezi)

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik cinsel istismarı önleme psiko-eğitim programının geliştirilmesi ve etkililiğinin sınanması (Doktora tezi)

Öte yandan ilanda hem sosyal psikoloji anabilim dalında hem de gelişim psikolojisi anabilim dalında psikolojinin psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında da doktora yapmış olma şartının getirilmesi de dikkat çekti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!