SON DAKİKA

DÜNYA GÜNEŞ FIRTINASI TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

Rus bilim adamları Aralık ayında 250 yıldan daha uzun bir süredir en güçlü güneş fırtınasını bekliyorlar.

Bu haber 20 Kasım 2019 - 0:37 'de eklendi.
Abone ol

Rus bilim adamları Aralık ayında 250 yıldan daha uzun bir süredir en güçlü güneş fırtınasını bekliyorlar ; bu da güneş ışığımızın yüzde 90’ının engellenmesine neden olabilir, bu da güneşin Aralık’ta en az altı gün boyunca yükselmeyeceği anlamına gelebilir ve biz İskandinav ülkelerinde kış aylarında yaygın olduğu gibi, karanlığın beklemesi gerekecekti. Olay bu şekilde gerçekleşirse, tüm ülkeler ve kıtalar neredeyse bir hafta karanlığından etkilenir. Şimdiye kadar sadece Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çalışanlarına bu olası senaryo hakkında bilgi verdi. Gerçek şu ki, geçmişte çoğu zaman uzmanlara göre dünyayı gerçekten tehdit eden şiddetli güneş fırtınaları yaşandı. Frank Schwede’den.

Araştırmacılar olayı şu şekilde açıklıyor: Güneş fırtınasında, atmosfere itilen çok fazla plazma salınıyor. Kuzey ışıklarını dayatması şeklinde Dünyada da görülen bir olay. Kuzey ışıkları genellikle sadece kuzeyde Aurora Borealis ve güneyde Aurora Borealis olarak görülür.

Özellikle şiddetli güneş fırtınalarında, dünyanın diğer yerlerinde kutup ışıkları da görülebilir. Elektriksel olarak yüklü parçacıklar güneş fırtınası sonucu atmosferimize çarptığında kutup ışıkları oluşur. Orada hava parçacıklarıyla temas ederler ve parlak bir şekilde parlamasını sağlarlar. Dünyaya kadar, bir güneş fırtınası sadece yaklaşık 24 ila 36 saat sürer

Plazma fıskiyeleriyle birlikte güneş fırtınalarında, en kötü durumda, Dr. Bernd Inhester, Max Planck Enstitüsünden editoryal personele.”Plazma elektrik yüklü parçacıklardan oluşan bir gazdır. Sorun: Bu parçacıklar, alandaki ışık hızında kısmen yarışıyorlar ve eğer yön doğruysa dünyayı vurabiliyorlar. ”

Bu arada, kutuplarda, radyasyon özellikle yüksektir, bu nedenle güneş ışığında kutup bölgelerine giden uzun mesafeli uçuşlarda fırtınalar meydana gelir, çünkü şimdiye kadar yönlendirilen radyasyon yoğunluğu ( “asırlık sınıfının güneş enerjisi minimum” aktif kalmaya devam eder – tüm güneş sistemi galaktik çekirdeğe yaklaşır! ).Aralık ayı güneş fırtınası için beklenen bu durum, Rus uzmanların görüşüne göre bütün fırtınaları aşmalı. 250 yıldan daha uzun süredir en güçlü olduğu söyleniyor ve hayatımızı ve gündelik hayatımızı oldukça şaşırtıyor.

Ukrayna’nın Vesti-Ukraine günlük gazetesinde bildirildiği üzere, bir haftalık bir karara ek olarak, büyük elektrik kesintilerine ve telekomünikasyon kesintilerine de neden olabilir .

Bir güneş fırtınasından kaynaklanan son büyük elektrik kesintisi 1989 yılında Kanada’nın Quebec eyaletinde meydana geldi. Burada birkaç saat boyunca altı milyondan fazla hane güç kaynağından kesildi. Dr. Bernd Inhester bunun nedenini açıklıyor:

“Elektrikli parçacıklar atmosfere kitlesel olarak nüfuz ettiğinde, dış atmosfer katmanındaki elektrik yükleri ve akımları 100 kilometreden büyük ölçüde artar. Sonuç olarak, yerdeki kablosuz ve hücresel iletişim bozulabilir, GPS navigasyonu tehlikeye girebilir ve elektrik şebekesi en azından kısmen çökebilir. ”

Batı medyasında Aralık ayındaki bu olası devasa güneş fırtınasından bugüne kadar okunacak hiçbir şey kalmadı. Görünüşe göre, bu bilginin saf spekülasyon olduğu veya bu olayın potansiyel etkisi göz önüne alındığında bunun tersini yapacak bir kitlesel paniği önlemeye çalıştığı düşünülmektedir.Eğer gerçekten küresel bir karartma varsa, önceden hiç bilgi olmadan nüfus arasında kitlesel bir paniğe yol açacaktı, çünkü kimse buna göre hazırlanamadı.

Yalnızca böyle istisnai bir duruma hazırlananlar, yiyecek stokları oluşturmak ve ağdan bağımsız, alternatif ısı kaynakları sağlamak gibi uygun önlemleri alabilir. Sonuçta, panik her zaman ani ve bilinmeyen bir duruma normal, duygusal bir tepkidir.

Bu tür bir olayın gerçekte üç ay önceden bilimsel olarak tahmin edilip edilemeyeceğini değerlendirmek zordur. Yine uzmanların görüşleri yine çok uzaklarda.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bernd Inhester’a göre güneş fırtınaları doğru bir şekilde tahmin edilemez. Bununla birlikte, diğer bilim adamlarına göre, güneş aktivitesine dayanan bir beraberindeki güneş fırtınası ile birlikte bir enerji salgını belirlemek mümkündür.Ancak: uzun vadeli tahminler her zaman havadan çok iyi bildiğimiz bir şeydir. Yine uzun vadeli tahminler çoğu zaman gerçek hava koşullarından uzaklaşır. Pek çok meteorolog, prognozu genellikle üç aydan uzun süren bir süreç boyunca oldukça ciddi bulurken, diğerleri haftalık tahminlerin bile şüpheli olduğunu iddia ediyor.

Mesaj Rus medyasından bile çevrilmemiş olsa da, sosyal medya kapsamı orman yangını gibi yayıldı bile. Ayrıca, birçok komplo teorisyeni zaten olay yerinde, bir hafta boyunca süren tutulmaların Aralık ayında gerçekleşecek olan gizemli gezegen Nibiru veya Gezegen X’in geçişiyle bağlantılı olduğunu iddia ediyor.

Diğerleri, altı günlük karanlığın, kutup kaymasından önceki son günlerde tahmin edilene benzer olduğunu bilmek istiyor. İngiliz araştırmacı Sir Charles Hapgood, 1958 yılında Dünya’nın Değişen Kabuğu’nu yayımladığı kitabında , bir kutup kaymasının etkilerini tam olarak Dünya’ya ( kutup kayması ve savaş: “Kabul edelim …” ve “acil durum” olarak adlandırın! ) Açıklad

Ve eğer uzmanların hesaplamaları doğruysa, Dünya uzun bir dinlenme döneminden sonraki aylarda aslında bir veya birkaç şiddetli güneş fırtınasına doğru gidiyor ( Rus astrofizikçiler güneşin “yaz uykusunu” ifade ediyor ).Hapgood’a göre, bir kutup kayması, hiçbir zaman, Dünya’nın dönme ekseninde dramatik bir kaymayla sonuçlanacak ve Dünya üzerinde dramatik değişimlere neden olacaktır. Birçok uzmana göre, kutup kayması bile gecikmiş durumda.

Burada açıkça görebileceğiniz gibi, mesajlar sadece yuvarlanmaya devam ediyor ve dünyanın neredeyse sihirli olduğu zamanlar için önceden söylenen peygamberliklerin çoğu, ancak kesin olarak doğru olmayabilir. ,

Elbette, saygın ve bağımsız bilim adamlarının mikrofonların önünde durmaları ve dünya nüfusunu derhal duvara bir korku senaryosu çizmeden kendileri için bilinen gerçekler ve analizler hakkında eğitmeleri önemli olacaktır.ABD’li bilim insanlarının yaptığı hesaplamalara göre, dünyaya gelecek yıllara kadar yıkıcı bir fırtınayla çarpılmayacak, uzmanlara göre nüfusun büyük bölümlerini bile yok edebilecek kadar şiddetli olabileceği ortaya çıktı.

İlk bakışta, Kanada’da büyük kesintilere neden olan 1989 olayı olabilir. Ve sadece birkaç yıl sonra, 2012’de araştırmacılara göre, dünya bir felaketten bir kez daha sıyrıldı.

Güneş fırtınasından beri Impactor büyük bir plazma bulutunu Dünya’nın yörüngesine sokmakla tehdit etti . Bu fırtına sadece birkaç gün önce gerçekleşmiş olsaydı, etki ölümcül olurdu, Colorado Üniversitesi uzmanları söyledi.

Aslında Aralık ayında Dünya’ya giden şey kelimenin tam anlamıyla hala yıldızlarda ve ayrıca bir gerçeğin daha farkında olmalıyız. Dünyanın sonu aslında her yıl, en azından birçok komplo teorisyeninin ve tıpkı bilim adamlarının kafasında gerçekleşiyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR