SON DAKİKA

DUL VE YETİM MAAŞLARINA EL KONULABİLİR

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Ergün Yıldırım’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar tepkilere neden oldu.

Bu haber 03 Eylül 2018 - 19:15 'de eklendi.
Abone ol

Hayatını kaybeden insanların emekli maaşlarının da ortadan kalkması gerektiğini ve geride kalan dul ve yetimlere maaş verilmemesi gerektiğini ifade eden Ergün Yıldırım, devletin yaşlı bakım masraflarını da o kişilerin çocuklarından alması gerektiğini ifade etti. Durumu iyi olan şehit ailelerine maaş verilmesine de karşı çıkan Yıldırım, “Pırlantadan da vergi alınsın yatlardan da. Zenginler de fedakarlık göstersin” şeklinde yazdı.

GÜLEN VE CEMAAT’İ ÖVEN KİTABIYLA BİLİNİYOR

Ergün Yıldırım, Fethullah Gülen ve Cemaat’i öven kitabının ardından Cemaat karşıtı yeni bir kitap çıkararak gündem gelmişti.

“Yeni Türkiye’nin Yeni Aktörleri: AK Parti ve Cemaat” adlı kitabında Ergün Yıldırım, FETÖ’ye ve lideri Fethullah Gülen’e dair sınır tanımayan övgülerde bulunuyordu. Yıldırım, yeni kitabı “Öznenin Ölümü” ile de bu kez FETÖ’ye övgüleri bir kenara bırakıp sosyolojik açıdan “örgütü” el almıştı.

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın ise, Ergün Yıldırım’la ilgili kaleme aldığı yazısında, “Ergün Yıldırım kitabında Gülen’i, Hz. Muhammet ile özdeştiren cümleler kurmaktan bile geri durmadı: ‘Gülen’in kişisel yaşamı da hicretin süreklilik taşıyan ruhunu yansıtmaktadır” diye yazmıştı.

Ayrıca, Ergün Yıldırım, RTÜK tarafından TRT Yönetim Kurulu için aday gösterilmiş ve bu adaylık tepki çekmişti.

Tepkiler üzerine Yıldırım, bu kez de dul ve yetimleri suçlayan bir başka mesaj yazdı.

Yıldırım geçen yıl da, engellilerin ÖTV (özel tüketim vergisi) ödemeden araç alabilmesinin adaletsiz bir uygulama olduğunu savunmuş ve bu mesajı da tepkilere neden olmuştu.

 

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!