SON DAKİKA

DSÖ’DEN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI: AZALMA YOK

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan Koronavirüs açıklamasında, “Avrupa’dan gelen pozitif veriler Türkiye, Britanya gibi ülkelerdeki vakalarla sekteye uğruyor” denildi.

Bu haber 16 Nisan 2020 - 14:56 'de eklendi.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü, Hans Kluse bölgede koronavirüsün son durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Dr. Kluse, “Almanya, İspanya, İtalya ve İsviçre’den pozitif veriler geliyor” derken Türkiye, Britanya, Belarus, Ukrayna ve Rusya’da azalma olmadığı ve vaka artışı olduğunu belirtti.

Dr. Kluge, Avrupa için gelecek iki haftanın çok kritik olduğunu söylerken, “Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İsviçre’den pozitif veriler geliyor. Fakat çok az iyileşme ya da yükselme durumu gösteren ülkeler de var. Bunlar arasında İngiltere, Türkiye, Belarus, Rusya ve Ukrayna var” dedi.

Dr. Kluge açıklamalarına, “Gelecek 2 hafta Avrupa için çok kritik. Bu virüs hepimizi çok derinden etkiledi. Havaların ısınmasına aldanmayalım, gardımızı indirmememiz gerek” sözleriyle devam ederek şunları söyledi:

“Normale geri dönmenin hızlı bir yolu yok. Avrupa’da vaka sayısı artıyor. Son 10 günde Avrupa’daki vaka sayısı neredeyse ikiye katlanarak 1 milyona ulaştı. Dünyadaki Covid-19 vakalarının yüzde 50’sinin yükünü Avrupa üstleniyor. Salgın fırtınasının bulutları Avrupa bölgesinin üzerinde”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!