SON DAKİKA

Dolar Yükseliyor: Türk Lirası Eriyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü Kabine toplantısı açıklamaları ardından yeniden yükselişe geçen dolar, bu sabah piyasaların açılmasıyla birlikte başladığı tırmanışını sürdürüyor. Sabah piyasaların açıldığı sırada 11,40 seviyesinden işlem görmeye başlayan dolar, sadece bugün yüzde 17’den fazla değer kazanarak zirve noktasını 13,40 TL’ye taşıdı, avro ise 15 TL’yi aştı!

Bu haber 23 Kasım 2021 - 15:38 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor.

Güne 11,40 TL seviyesinden başlayan dolar, saatler içinde önce 12 TL’yi, ardından ise 13 TL’yi aştı. Bir işlem günü içerisinde yüzde 17’den fazla değer kazanan dolar, tarihi zirvesini 13,40 TL’ye çıkardı. Euro/TL 15 TL seviyesinin üzerini gördü.

Erdoğan, dünkü Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada düşük faizlere ilişkin, “Bu politika ile biz ne yaptığımızı, ne için yaptığımızı, nasıl yaptığımızı hangi risklerle karşı karşıya bulunduğumuzu, sonunda ne elde edeceğimizi gayet iyi biliyoruz” derken, süreci “ekonomik kurtuluş savaşı” olarak niteledi.

Cumhurbaşkanı, faizlerin düşük tutulmasını memnuniyet verici olarak niteleyerek, TL’deki değer kaybı nedeniyle meydana gelen fiyat artışlarının yatırımları doğrudan etkilemeyeceğini savundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu açıklamalar sonrası dolar/TL’de yükseliş eğilimi güçlenirken tarihi zirve bugün 13,40 TL’ye geldi. Saat 15:30 itibariyle avro ise 15 TL seviyesinin üzerine kadar çıktı.

Öte yandan çeyrek altın 1208, gram altın ise 735 TL’den satışa sunuluyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!