SON DAKİKA

Dolandırıcılar, 155’i Tuşlatarak Vurgun Yaptı

Tüm önlemlere ve cezalara rağmen her geçen gün yeni yöntemler geliştiren dolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı.

Bu haber 30 Mart 2021 - 0:36 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirerek telefonla arayan ve kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. 

Elde ettikleri özlük bilgilerini aradıkları şahsa tek tek söyleyerek güven kazanan dolandırıcıların, telefonu kapattırmadan 155’i tuşlatarak vurgun yaptıkları belirtildi. 

Polislerin de bu yeni yöntemden habersiz oldukları öğrenildi.  

O ANLARI ANLATTI

Odatv’ye ulaşan bir okurumuz o anları şöyle anlattı: 

“Sabah saat 9.45 gibi  eşimin telefonunu, 533 052 ** 57 nolu numara aradı, arayan  kişi polis olduğunu, gece yaptıkları çevirmede eşimin kimliğini başka kişilerin üzerinde bulduklarını, kişilerin de isimlerini vererek söyledi

Atatürk'ün Katilleri

Eşime ve bana ait tüm özlük bilgilerini  bize tek tek söyledi ve malesef ki hepsi de doğruydu, daha sonrasında, kendi adını, sicil numarasını, dahili hat numarasını verdi daha sonra bizim şikayetçi olmamız gerektiğini bunu yapmak için de telefonun klavyesini açıp buradan telefonu kapamadan 155 i tuşlamamızı istedi.

Tabi tuşlamadık ve telefonu kapadık, sonra karakola gidip şikayetçi olduk, ifade alan memur bu 155 tuşlama işini ilk kez duyduğunu söyledi, İnsanlara kendilerine ait hiç bir soru sormadan ve tüm özlük bilgilerini doğru olarak ve en sonunda da 155 tuşlayın deyince insanların kanma ihtimali çok yüksek malesef. Sanırım bu 155’i tuşla olayı yeni versiyonları. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!