SON DAKİKA

DOĞU PERİNÇEK’E BÖYLE BAĞIRMIŞ

Bu haber 09 Temmuz 2017 - 3:56 'de eklendi. Son Güncelleme23 Temmuz 2017 - 14:10

Gazeteci yazar Nihat Genç, Ulusal Kanal’da Silivri cezaevinde Doğu Perinçek‘i ziyaret ederken yaşananları anlattı.

Ergenekon-Balyoz tertibinin uygulandığı yıllarda, Silivri cezaevinde tutuklyen Doğu Perinçek’i ziyaret eden Genç, “Bu Doğu Perinçek Silivri’deydi, hapishanede. Ben pek fazla gidemedim. Dişlerimi yaptırmıştım, ağzım kapalıydı, o ağızla sokağa çıkamıyordum.” dedi.

‘PKK’LILAR TANIK, FETÖ’CÜLER YARGILIYOR’

“Sonra cezaevine gittim. Mehmet (Perinçek) oradaydı. Hurşit Tolon, Mustafa Balbay, Yalçın Küçük, hepsi orada. Candarmalar da bizi çevirmiş. O sahneleri birkaç defa gördüm. O sahneler dayanılır sahneler değildir. Bu ülkenin yazarları ve aydınları orada sanık sandalyesine oturmuş ve PKK’lılar da şahit olmuş. PKK’lılar itham ediyor, FETÖ seni yargılıyor.

‘TOPRAK ALLAHIMIZDIR’

“Duruşma biterken candarmalar bizi dışarı çıkarmak için hamle etti, sürükleneceğiz neredeyse… Ben orada dedim ki Mehmet’e, Doğu Ağabeyi çağır dedim. Babasını çağırdı. Doğu Ağabey beni gördü. Candarmaların arasından bağırdım sürüklenirken. Doğu Ağabey dedim, toprak Allahımızdır, Allahımızdır toprak. Doğu Ağabey de dedi, Allahımızdır. Candarmalar zınk diye kaldı. Biraz önce beni sürükleyen candarmalar zınk diye kaldı. Yüzüme bakıyor, ben ne konuşursam candarmalar müsaade ettiler bana. Bizi öyle hainvari, sapık, ne türlü tanımışlarsa… O yirmi yaşındaki çocuk kulağıma eğildi, ağabey dedi, hep senin kitaplarını okudum ben dedi. Artık beni sürüklemiyor, şaşırdı. O anı unutmam yani. Ne anlar yaşadık öyle. O Silivri kapılarını yıktık biz. Yıktık. Ancak Milli bir irade o kapıları yıkabilir.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!