SON DAKİKA

Doğayla baş başa üç gün: İzmir’de ‘Teknolojik Uyku Festivali’ düzenlendi

Buca Belediyesi ile bir radyo istasyonu iş birliğiyle düzenlenen Teknolojik Uyku Festivali’nde, teknolojiden ve onun getirdiği bilgi kirliliğinden arınmak 400 kişi, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından festivale katılmaya hak kazandı.

Bu haber 16 Eylül 2017 - 18:53 'de eklendi.
Abone ol

Buca Belediyesi ile bir radyo istasyonu iş birliğiyle düzenlenen Teknolojik Uyku Festivali’nde, teknolojiden ve onun getirdiği bilgi kirliliğinden arınmak 400 kişi, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından festivale katılmaya hak kazandı. İzmir’in Buca ilçesindeki Kaynaklar mevkiindeki ormanlık alanda başlayan festival yarın sona eriyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar, festival boyunca halat çekme, çuval yarışı gibi aktivitelere katılma imkanı buldu. 

‘UYKU FESTİVALİ AMA UYKU YOK’

Festival’e katılmak için Slovakya’dan gelen 36 yaşındaki Evren Gerçek, geçen sene de festivale katılma şansını elde ettiğini ve çok güzel dostluklar kurduğunu, bu nedenle ikinci kez katılmak istediğini söyledi:”Geçen seneden çok iyi dostluklar kazandım bu yıl da onun üzerine bir şeyler daha eklemek için buradayım. Teknoloji yok, insanların diyaloğunu artırıyor, böylelikle güzel dostluklar kazanılıyor. Uyku festivali ama uyku yok, sürekli eğleniyoruz, 3 günün yeterli olmadığını düşünüyorum daha fazla uzatılmalı. İşim gereği telefon ve bilgisayar hayatımızın vazgeçilmezi ama burada yok, teknolojinin olmaması çok güzel ancak bunu burada yaşayan anlar.”

Almanya’dan gelen 67 yaşındaki Saim Güler ise bahar döneminde İzmir’e yaptığı bir ziyaret sırasında festivalin afişlerini gördüğünü ve bunun üzerine başvuruda bulunduğunu belirtti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Teknolojiden uzak vakit geçirme etkinliği sayesinde büyük bir rahatlığa kavuştuğunu aktaran Güler, yıllardır bulamadığı kitap okuma fırsatını da festivalde bulduğunu ifade etti.

Etkinliğe 10 yaşındaki kızı Nehir ile katılan Ziynet Dilek ise, kızının bilgisayar ve telefonla çok vakit geçirdiğini ve festivalden sonraysa birlikte artık bu cihazlarla daha az zaman harcama kararı aldıklarını söyledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!