SON DAKİKA

DİYARBAKIR’DA TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT 9 MİLYON 187 BİN KÖK HİNT KENEVİRİ ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır’da terör örgütünün finans kaynağı olan uyuşturucuya yönelik operasyonda, 83 farklı noktada 9 milyon 187 bin kök kenevir ile 1 tondan fazla esrar ele geçirildi. Uyuşturucular, jandarma ekiplerince imha edildi.

Bu haber 11 Temmuz 2020 - 0:15 'de eklendi. Son Güncelleme11 Temmuz 2020 - 18:24

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, bölücü terör örgütü ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla Lice’de başlattığı Şehit J.Er Zeynettin Özalp Narko-Terörizmle mücadele operasyonunu başarıyla tamamladı.

Operasyonda 83 farklı noktada 9 milyon 187 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Arazide kayalık alan ve çalılar arasına gizlenmiş poşetler ve çuvallar içerisinde 1 ton 183 kilogram esrar da bulundu.Zehir tarlalarını sulamak amacıyla kullanılan ekipmanlar ile bulunan uyuşturucular imha edildi. Bölgede terör ve narkoterörle mücadele operasyonlarının kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!