SON DAKİKA

Diyarbakır’da 1 Askeri Tesise Maket Uçakla Saldırı Girişimi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da askeri bir tesise maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğunu, maket uçakların etkisiz hale getirildiklerini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise “Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur” denildi.

Bu haber 19 Mayıs 2021 - 1:03 'de eklendi. Son Güncelleme19 Mayıs 2021 - 01:55
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu açıkladı.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da yaşanan patlama ile ilgili sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulundu. Bakan Soylu, “Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur” dedi.

MSB: GEREKLİ FİZİKİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR

Diyarbakır’da askeri üsse yapılan saldırı girişimiyle ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada “Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır” denildi.

Atatürk'ün Katilleri

MSB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00.30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır” ifadeleri kaydedildi. 

VALİLİK: SALDIRI MAKETİ DÜŞÜRÜLDÜ

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketiyle bir saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Söz konusu saldırı maketinin düşürüldüğü kaydedilen açıklamada, Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığında herhangi bir zayiatın olmadığı belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Parlamento Haber | Korku yok!