SON DAKİKA

DİYARBAKIR’DA KORONAVİRÜS ALARMI

Diyarbakır’da Çin’den gelen bir kişi, koronavirüsü taşıdığı şüphesiyle hastaneye başvurdu. Hastanın bulunduğu kat önlem amacıyla giriş çıkışlara kapatıldı.

Bu haber 03 Şubat 2020 - 21:47 'de eklendi.
Kimliği açıklanmayan M.B. 12 gün önce Çin’den Türkiye’ye döndü. Diyarbakır’a gelen M.B., yüksek ateş ve solunum yetmezliği nedeniyle Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisine başvurdu.Koronavirüsü taşıdığını düşünen hasta tedavi altına alındı. M.B. tetkiklerinin yapılması için hastanede bekletilirken, bulunduğu kat tedbir amacıyla giriş çıkışlara kapatıldı.Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, hastanın Çin’den gelmesi sebebi ile panikle hastaneye başvurduğunu söyledi.

Hastada koronovirüsün olduğu yönünde belirtiler olmadığını açıklayan Tekin şunları söyledi:

“Hastada herhangi bir belirti yok. Panik halinde Çin’den de geldiği için hastaneye başvurmuş acaba bende de var mı diye. Şu an için tetkikleri yapılıyor, aktif bir bulgu yok. Bizim düşüncemiz negatif yönde. Tetkiklerin ardından vatandaşı evine göndereceğiz ve kuluçka dönemi olan 14 günlük süreyle takibe alacağız.”

“Teşhis konuldu iddiaları doğru değil”

Sosyal medyadan yapılan açıklamaya göre, hastaneye başvuran yurttaşta hastalığa dair herhangi bir bulgu bulunmazken, tedbir amaçlı kontroller devam ediyor. Hastane yetkilileri pozitif bir emare olmadığı, yurttaşın yalnızca tedbiren ayrı bölüme alındığını söylendi.Sosyal medyada ‘Teşhis konuldu’ gibi dolaşan bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Tedbir dışında olağanüstü bir durum olmadığını hastane yetkilileri iletti. Telaşa yol açacak bir durum söz konusu değil dendi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!