SON DAKİKA

DİYANET’E PARA VAR, HASTANEYE VE DEPREM KONUTUNA YOK

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında konuşan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Bodrum’da hastane tamamlanmadı, Elazığ’da deprem konutları bitmedi.” dedi.

Bu haber 18 Aralık 2020 - 18:15 'de eklendi.
Abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı, birçok bakanlığı geri bırakan bütçesi ve yaptırdığı külliyelerle son günlerde en çok tartışılan kurumlardan biri. Tartışmalar Diyanet’in bütçe görüşmeleri sırasında da gündeme geldi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Diyanet’in bütçesi üzerine konuşan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, kurumun personel sayısının 131 bin 789 olduğunu kaydederek, “Corona aşısını bularak tüm dünyaya umut olan Biontech firmasında 1300 kişi çalışıyor” dedi.
 
Sağlıkçılar atama beklerken Diyanet’e 5 bin yeni kadro verildiğini de söyleyen Erbay şunları kaydetti:

Diyanet İşleri Başkanı vatandaşlarımıza ucuza meyve sebze almak için akşam saatlerini beklemeyi önermişti.

Kendileri Denizli’de, 40 milyon liraya, içinde 8 adet süit oda, Türk hamamı ve sauna bulunan Yüksek İhtisas Merkezi yaptırıyor.

Bu tesisin çevre düzeni için tam 2 milyon 749 bin lira harcanacak. Elazığ’da deprem sonrası yapımına başlanan deprem konutları bitirilememişken Diyanet’e 90 milyona Harput Külliyesi yapılıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bodrum Ortakent’te 100 milyona Diyanet Külliyesi yapılıyor. Ama Bodrum Devlet Hastanesi’nin yüzde 40’ı bile tamamlanmadı.

Sağlık Bakanlığı’na 3, üniversitelere 11, Diyanet’e 899 kamu taşınmaz tahsis edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!