SON DAKİKA

DİYANET ŞİMDİ DE CENNETTEN KÖŞK VAAD ETTİ!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın cennetten yer vaat eden skandal açıklamasının ardından bir skandal da Diyanetin Almanya’daki bağış kampanyasında yaşandı.

Bu haber 16 Şubat 2020 - 9:30 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “Kuran kurslarında bir tuğlası olana cennette ev verilecek” açıklamasının ardından bir skandal da Almanya’da yaşandı.

Almanya’nın Giessen kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Giessen Camisi, yeni yer satın almak için kampanya başlattı. Cuma namazının ardından cami cemaatine dağıtılan notlarda PayPal adresi, IBAN numarası ve bankanın BIC yani SWIFT kodu yer alıyordu. Türkçe “Kim, (allah rızâsı için) bir mescit yaparsa, Allah da ona (cennette) onun benzerini (onun gibi bir köşk) yapar” yazan notta Almanca olarak da “Arsa alımı için bağışlarınızı rica ediyoruz” ibaresi bulunuyor.

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre, bağışların banka havalesi yoluyla yapılması istenirken; caminin yeni yer satın almak için topladığı bağışların cennetten yer vaadiyle istenmesi bazı vatandaşların tepkisini çekti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!