Diyanet İşleri Başkanlığı, Tabelalarından “T.C.” İbaresini Kaldırdı

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni tabelalardan “T.C.” ibaresini kaldırdı. Diyanet, Aralık ayında yaptığı açıklamada sadece renk ve logonun değişeceğini açıklamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Tabelalarından “T.C.” İbaresini Kaldırdı
Yayınlama: 20.02.2022
61
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı, cami ve Kur’an kursu tabelalarını değiştirme kararı almıştı. Yeni tabelalarda ise “T.C.” ibaresinin kaldırıldığı görülmüştü. Diyanet, söz konusu iddiaları yalanlayarak sadece rengin değişeceğini belirtmişti.

Ancak Diyanet’in açıklamalarının tam tersi gerçekleşti. Bayburt’ta bulunan İl Özel İdare Mesci’nin tabelası değiştirildi. Yeni tabelada “T.C.” ibaresinin kaldırıldığı görüldü.

BAŞKA ŞEHİRLERDE DE DEĞİŞTİ

Diyanet’in “T.C.” ibaresini kaldırdığına dair görüntüler başka şehirlerde de ortaya çıkmıştı. Giresun’da da eski Kur’an kursu tabelasının yere konulduğu ve yerine yenisinin takıldığı görülmüştü.

Diyanet İşleri Başkanlığı ise bu iddiayı konu alan haberleri yalanlamıştı.Kurumdan yapılan açıklamada “Başkanlığımız merkezi ve taşra teşkilatı temsilcilikleri olan il ve ilçe müftülüklerimizin tamamında T.C. ifadesi kullanılmaktadır. Burada bir kasıt aranması yersizdir” denilmişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı