SON DAKİKA

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Atatürk’e Lanet Okuyan Mustafa Demirkan ile Törene Katıldı

Ayafosya’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile birlikte Kocaeli’de hafızlık icazet törenine katıldı. Erbaş, Demirkan’ın arkasında dua etti.

Bu haber 05 Haziran 2022 - 14:03 'de eklendi.
Abone ol

Mayıs 2021’de Ayasofya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da bulunduğu bir törende, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Zalim ve kâfir” diyen Mustafa Demirkan yeniden ortaya çıktı.

“Reisül-Kurra” sıfatı taşıyan Mustafa Demirkan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile birlikte Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki hafızlık icazet törenine katıldı. Demirkan, bir masada oturarak hafızlık duasını verirken, Erbaş ise arkasında durdu.

Demirkan, geçtiğimiz hafta İstanbul Arnavutköy’de cübbe, sarık ve ‘teşrik tekbiri’ getirerek yürüyen hafızların icazet törenine de katılmıştı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ATATÜRK’E NE DEMİŞTİ?

Mustafa Demirkan Ayasofya’daki törende, “Ayasofya gibi mabetler, mabet olarak kalması için inşa edildi. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir? Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” ifadelerini kullanmıştı.

DİYANET “EMEKLİ; BAĞI YOK” DEMİŞTİ

Yaşanan hakaret sonrası uzun bir süre sessizliğini koruyan Diyanet İşleri Başkanlığı Demirkan hakkında disiplin sürecinin işletilip işletilmediğine ilişkin bir başvuruya yaklaşık 3 ay sonra vererek, “Demirkan’ın 6 Ocak 2019’da yaş haddinden emekli olduğunu, kurumla bağı kalmadığını ve yapılacak işlem yok” ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR