SON DAKİKA

DİYANET ATATÜRK’Ü YİNE ANMADI!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık dergisinde Çanakkale Zaferi’ne yer verdi Makalede, Ulu Önder Atatürk’ün adı bir kez bile anılmadı.

Bu haber 29 Mart 2019 - 23:42 'de eklendi. Son Güncelleme29 Mart 2019 - 23:52
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Atatürk’ü Çanakkale’de yok saydı. Diyanet, aylık dergisinde Çanakkale Zaferi’ne geniş yer verdi. Makalede, Alman General Otto Liman Van Sanders’den 4, İngiliz komutan Winston Churcill’den ise 2 kez söz edildi. Çanakkale makalesinde, Fransız ve İngiliz komutanlar Bridges ile Keyes’e de yer verildi.

Zaferin mimarı,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı ise hiç anılmadı. Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt tarafından kaleme alınan “Çanakkale’den Anladıklarımız” adlı makalede “Çanakkale’yi geçilmez yapan ruhun esas mimarları, kahraman evlatlar yetiştiren analardır. Onlar bin bir zahmetle yetiştirdikleri evlatlarını,ciğerparelerini, din için vatan için millet için şehadete göndermişlerdi. Analar nice Fatihler, Yavuzlar, Şeyh Şamiller, Nene Hatunlar yetiştirir” denildi. Diyanet, Çanakkale hutbesinde de Atatürk’e yer vermemişti…

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!