SON DAKİKA

Diş Doktoru: ‘Hastam Prim Borcundan Tedavi Olamadı, Suriyeli Ücretsiz Oluyor!’

Twitter’da “Dt. Albay” isimli bir diş hekiminin yazdıkları sosyal medyada gündem oldu. Doktor, Diş tedavisi için gelen bir Türk hastanın prim borcundan dolayı tedavisini yaptıramadığını ancak Suriyelilerin ücretsiz tedavi olduğunu yazdı.

Bu haber 07 Ocak 2022 - 18:25 'de eklendi.
Abone ol

Twitter’da “Dt. Albay” isimli doktorun bir hastası hakkında yaptığı paylaşımlar gündem oldu.

“Dt. Albay” kullanıcı adını kullanan diş hekimi, tedavi için gelen ve sigortası olmayan bir Türk hastanın, 11 bin TL prim borcu çıktığı tedavisini olamadığını yazdı. Diş hekimi, “Türk vatandaşı tedavisini yapamadı. 7 yıldır burda olan Suriyeli ücretsiz yapıyor. İnsan hayret ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Dt. Albay’ isimli diş hekimi şu ifadeleri kullandı:
“Tedavi için hasta geldi. Sigorta borcundan dolayı muayeneyi ücretli yaptı. Tedavileri için kaplama vs dahil en az 1500 TL vezne ücret çıkardı. Sigorta için de 11 bin TL borç çıkmış. Türk vatandaşı tedavisini yapamadı. 7 yıldır burda olan Suriyeli ücretsiz yapıyor. İnsan hayret ediyor.

Özelde 4500 TL istemişler. Devlette biraz daha uyguna geliyor. İşlemler için yaklaşık 1500 TL çıktı ama sigortası olsa çok az bir ek ücret çıkacaktı muhtemelen 200 TL civarı… Sigortanı yaptır öyle yapalım dedim. Ona da 11 bin borç çıktı dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Genel olarak demek istediğim, sigorta için elbette aylık ödenmesi gereken bir ücret var eyvallah ama burda 6-7-8 yıl kalan yabancı uyruklular neden halen sigorta primi ödemiyor. Haksızlık değil mi. Bunun belirli bir süresi yok mu acaba?”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!