SON DAKİKA

Devlet Erkanı İskilipli Atıf Anmasına Katıldı

“Anayasayı Tağyir” suçu iddiasıyla vatana ihanetten idam edilen İskilipli Atıf, Çorum’un İskilip ilçesinde bulunan mezarı başındı anıldı. Önceki yıllarda törenlere katıldığı için eleştirilen Vali Mustafa Çiftçi ve devlet erkanı bu yıl da törenlerde yer aldı.

Bu haber 04 Şubat 2023 - 16:08 'de eklendi.
Abone ol

Ceza Kanunu’nun 55. maddesi gereğince “Anayasayı Tağyir” suçu iddiasıyla “vatana ihanetten” 4 Şubat 1926 yılında idam edilen İskilipli Atıf, ölümünün 97’inci yılında, memleketi olan Çorum’un İskilip ilçesindeki mezarı başında anıldı. Atıf Derneğince, Gülbaba Mezarlığında bulunan 2012 yılında yaptırılan Atıf Hoca Anıt Mezar ve Küllesi’nde tören düzenlendi.

DEVLET ERKANI TAM KADRO TÖRENE KATILDI

Önceki yıllarda yapılan törenlere katıldığı için tepki çeken Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başta olmak üzere, AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İskilip Kaymakamı Yunus Emre Vural, MHP’li İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek, İskilipli Atıf’ın yakınları ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törenin ardından İskilipli Atıf için öğle namazı öncesi mevlit de okutuldu.

KAYNAK: SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR