SON DAKİKA

Devlet Denetleme Kurulu’ndan KPSS Skandalına İlişkin Suç Duyurusu

Devlet Denetleme Kurulu, KPSS sorularının sızdırıldığı iddiaları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 03 Ağustos 2022 - 20:03 'de eklendi.
Abone ol

31 Temmuz’da yapılan KPSS‘de çıkan 20-30 civarında sorunun, sınavdan önce Yediiklim Yayınları’nın deneme kitaplarında yayımlandığı öne sürüldü.

İddia ÖSYM tarafından yalanlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu’na talimat verdi. İnceleme sonucunda elde edilen verilerin titizlikle değerlendirilerek gerekli adımların ivedilikle atılacağını söyleyen Erdoğan, “Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” dedi. İddialar üzerine ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

DDK BAŞKANI KONUŞTU

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı ise NTV’ye yaptığı açıklamada müfettişlerin bugün ÖSYM’e gideceğini söyledi. Arıncı, “Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor” dedi. Arıncı, rapor için bir süre öngörmediklerini de sözlerine ekledi.

İhtimaller arasında yer alan soru iptali durumunda KPSS puanlarını oldukça fazla etkileneceğini, bu yüzden de sınavın iptal edilmesinin çok daha güçlü bir olasılık olduğu söyleniyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Devlet Denetleme Kurulu, KPSS sorularının sızdırıldığı iddiaları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR