SON DAKİKA

DEV FABRİKA ALEV ALEV YANIYOR

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, içerisinde kimyasal malzemelerin de bulunduğu bir tekstil fabrikası alev alev yanıyor. Üretim ve satış yapılan üç katlı fabrikadaki alevlere İtfaiye Daire Başkanlığında görevli 130 kişilik ekip müdahale ediyor.

Bu haber 27 Nisan 2019 - 12:09 'de eklendi.
Abone ol

Yangın, saat 03.30 sıralarında Pamukkale ilçesi, Korucuk mahallesinde bulunan üretim ve satış yapıldığı öğrenilen bir tekstil fabrikasının çatısında çıktı.

3 katlı fabrikadan çıkan dumanları görenler durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Bu sırada alevler kısa süre içerisinde büyüyerek, fabrikanın depo bölümüne sıçradı.

Yangında, fabrikadan yükselen siyah dumanlar, gökyüzünü kapladı. İhbar üzerine 47 araçla araçla olay yerine gelen 130’dan fazla itfaiyeci fabrikanın dört bir yanından alevleri söndürmek için çalışma başlattı. Ekipler, yerden ve merdivenler yardımıyla havadan su sıkarak yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

MALZEMELERİ KURTARMAK İÇİN ZAMANLA MÜCADELE

Denizli-Pamukkale yolu üzerinde bulanan ve turistler için de bir satış mağazasının bulunduğu tesiste, yangını duyarak çalıştıkları yere gelen işçiler ise depoda bulanan malzemeleri yangından kurtarmak için seferber oldular.

Ayrıca Denizli-Pamukkale yolunun Pamukkale istikameti güvenlik nedeniyle Jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Öte yandan fabrikanın çatısında bir süredir tadilat çalışması yapıldığı da öğrenildi.

İŞÇİLER AĞLADI

İşçiler yangını öğrenince fabrikaya koştu. Fabrika çalışanları, depo kısmında bulunan tekstil ürünlerini tahliye edebilmek için yoğun çaba sarf etti. İtfaiye ekipleri tarafından söndürme çalışmaları sürerken, bazı işçilerin gözyaşı döktüğü görüldü. Yangında içeri girerek malları kurtarmaya çalışan işçilerden Fatma Funda Civelek, “Burası bizim ekmek teknemizdi. Yangın çok büyük, mahvolduk hepimiz. Akşam, çalışıp buradan çıktık. Yangını duyan işçiler buraya geldi. Malları kurtarmaya çalıştık. Kurtarabildiğimizi kurtardık. Kurtaramadıklarımız içeride kaldı. Elimizden bir şey gelmiyor, keşke elimizden bir şey gelse” dedi. İşçilerden Rıdvan Demir ise, “Arkadaşlarımız perişan oldu. Fabrikamız yandı. Hepimiz çok üzgünüz. Bu manzarayı gören herkes üzülür. Taşıyabildiğimiz kadar ürünü dışarı taşıdık. Birçok aile buradan ekmek yiyordu. Hepimiz çok üzgünüz” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!