Privacy Policy Page
SON DAKİKA

”DEUTSCHE BANK, TRUMP İLE KUSHNER’İN HESAPLARINDAN KARA PARA AKLANDIĞINI SAPTADI, AMA ÖRTBAS ETTİ”

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ın kara para aklama uzmanları, New York Times gazetesine, Trump ile Kushner’in banka hesaplarını yasadışı faaliyet şüphesiyle izlemeye aldıklarını ve ABD Hazine Bakanlığını uyarmaya hazırlandıklarını anlattı. Ancak banka yönetiminin bunu engellediği ve itiraz eden uzmanları işten attığı iddia edildi.

Bu haber 20 Mayıs 2019 - 21:48 'de eklendi.
Deutsche Bank’ın yolsuzlukla mücadele birimlerinin ABD Başkanı Donald Trump ile damadı ve başdanışmanı Jared Kushner’in banka hesaplarını incelemeye aldığı, hatta federal mali suçla mücadele birimlerine rapor edilmelerini tavsiye ettiği ortaya çıktı.

MUELLER SORUŞTURMASI KAPANDI, AMA HESAPLAŞMA KAPANMADI

Özel Savcı Robert Mueller’in Trump ile Rusya arasında gizli işbirliği ve Rusya’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarına ilişkin soruşturmasında Deutsche Bank sık sık gündeme gelmişti.  Ama Adalet Bakanlığı nisan ortasında Mueller raporunun özetini yayımlayarak iddialara ilişkin kanıt bulunmadığını duyurmuştu.Trump ile ailesinin Deutsche Bank’la ilişkisi şu an hem Kongre hem de New York eyaleti tarafından soruşturulan konular arasında. Soruşturmalar kapsamında şüpheli olduğu sanılan işlemlerle ilgili belgeler talep ediliyor. Trump, Temsilciler Meclisi’nin Deutsche Bank, Capital One ve Mazars şirketlerine gönderdiği mali kayıtlarını açıklamasını isteyen celpnameleri engellemeye çalıştı ve karşı dava açtı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!