SON DAKİKA

DEPREMZEDE KADININ İSYANI: ‘BURADA TİR TİR TİTRİYORUZ. KİMSE GELİP DEMİYOR BURADA NE YİYİP İÇİYORUM’

Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bir depremzedenin isyanı kameralara yansıdı. Depremzede vatandaş, “Depremde korktum ama burada daha daha fazla afet yaşıyoruz. Biz burada tir tir titriyoruz. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim” diye açıklamada bulundu.

Bu haber 26 Ocak 2020 - 22:51 'de eklendi. Son Güncelleme27 Ocak 2020 - 09:49
Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından dün, yani ikinci gece, çadırlarda kalanlar güç koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.Depremin ikinci gecesi -7’yi bulan soğuk havada çadırların önünde yaktıkları ateşle ısınmaya çalışan Elazığlılar battaniye dağıtımındaki aksaklıktan yakındılar.

“DEPREMDE KORKTUM, AMA BURADA DAHA FAZLA AFET YAŞIYORUZ”

Elazığ’da bir depremzede kadın yaşadıkları sıkıntıları anlatırken adeta isyan etti.Depremzede vatandaş, “Depremde korktum ama burada daha daha fazla afet yaşıyoruz. Biz burada tir tir titriyoruz. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim” diye sordu.

Depremzede vatandaş, şunları söyledi:

“Deprem beni yıpratmadı, burada duruşum beni yıprattı. Depremde korktum ama burada daha fazla afet yaşıyoruz. Biz burada tir tir titriyoruz. Epilepsi hastasıyım, ilacımı bile alamadım evden. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim? Kime gideyim? Hangi başbakana gideyim? Gittim orada istedim. Bana bir şey vermiyorlar.Yok ne battaniye verdiler, ne de dağıtıldı. O çadırlarda çifter çifter var. Bakın burada ateşi yaktık. Yardım diyorum, git ablacğım geleceğiz. AFAD gelmiş ne yapıyor bana? Kızılay gelmiş ne yapıyor bana? Oy zamanı geldiğinde hepsi şu bu. Sıra bize geldiğinde yok. Niye yok. Niye yok ha…” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!