SON DAKİKA

DEPREM KAHİNİ HOOGERBEETS’TEN TÜRKİYE İÇİN KORKUTAN UYARI

Deprem tahminlerinin doğru çıktığı bilinen Frank Hoogerbeets’ten Türkiye için 8 büyüklüğünde deprem uyarısı geldi. Her tahmini doğru çıkan Frank Hoogerbeets’in son tahmini saatler içerisinde tuttu. Bu nedenle deprem uzmanı Frank Hoogerbeets’in Türkiye için 8 büyüklüğünde paylaştığı uyarısı büyük önem taşıyor…

Bu haber 06 Temmuz 2019 - 16:57 'de eklendi.

Deprem tahminlerinin doğru çıkmasıyla ünlenen Frank Hoogerbeets‘ten Türkiye için 8 büyüklüğünde deprem uyarısı geldi. Frank Hoogerbeets geçtiğimiz saatlerde yeni bir video yayınladı ve yakın tarihte deprem beklediğini belirtti.

2019 yılında 6 ve üzeri büyüklüğünde depremleri inceleyen Frank Hoogerbeets hemen, hemen her 2 günde bir 6 ve daha büyük bir deprem meydana geldiğini belirtiyor.

GEZEGEN HİZLANMASI

Frank Hoogerbeets açıklamalarında 4-14 Haziran arasındaki 10 günlük süreçte 6 ve daha büyük depremin yaşanmadığını ancak Dünya’nın, Satürn ve Mars ile hizalandığını belirterek 14 Haziran tarihi itibariyle 6 şiddetinden daha büyük 18 depremin yaşandığını ifade etti.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem sonrasında 4 ve üzeri şiddetinde yaşanan artçı depremleri incelemeye alan deprem uzmanı Frank Hoogerbeets kısa süre içerisinde depremlerin 7 ila 8 büyüklüğünde meydana geleceğini açıkladı.

Deprem tahminlerinin saatler içinde tutması sonrasında Frank Hoogerbeets’in yeni tahminlerine odaklanıldı.

TÜRKİYE’DE 8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM UYARISI

8-11 Temmuz arasında yaşanan gezegen hizalanması nedeniyle bu tarihlerde meydana gelecek olan gök olaylarına vurgu yapan Frank Hoogerbeets 8 büyüklüğünde depremin olabileceğini ifade etti.

Sismik faaliyetlerin yoğun olarak incelendiğini belirten Frank Hoogerbeets Pasifik Ateş Çemberi’nde bir süredir şiddetli deprem meydana gelmediğini belirtti ve bu bölgelerde dikkat edilmesinin gerektiğini duyurdu.

4.5 şiddetinde meydana gelen depremin Akdeniz’de son zamanlar içinde yaşan şiddetli sarsıntı olduğunu belirten Frank Hoogerbeets Türkiye’ye uyarıda bulunarak Ege kıyıları, Yunanistan ve İtalya’nın yakından takip edilmesi gerektiğini duyurdu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!