SON DAKİKA

DENİZLİLİ İŞ ADAMI ANTİBAKTERİYEL KUMAŞTAN ÜRETTİĞİ MASKELERİ ÜCRETSİZ DAĞITIYOR

Denizlili işadamı İsa Dal, kendi geliştirdiği antibakteriyel kumaştan ürettiği maskeleri sağlık görevlilerine ücretsiz dağıtıyor. Başarılı işadamı, “Her şey para demek değildir. Üzerimize düşen görevi yapıyoruz” dedi

Bu haber 24 Mart 2020 - 14:11 'de eklendi. Son Güncelleme24 Mart 2020 - 14:25

Denizli24 Haber’de yer alan habere göre; Türkiye’de şimdiye kadar 30 can alan ve vaka sayısının 1000’i aştığı korona virüse karşı önlemler sürerken Denizlili işadamı İsa Dal’dan örnek bir davranış geldi. Kendine ait fabrikada ürettiği ürünleri Evteks markasıyla dünyaya ihraç eden Dal, kendi ürettiği antibakteriyel kumaştan maske üretmeye başladı. Günlük 5 bin maske üreten Dal, bu ürünlerin bin 500’ünü ihtiyacı olan hastanelere ve doktorlara gönderiyor.

1000 MASKEYİ ÖZTÜRK’E TESLİM ETTİ

Gazeteci Seval Uysal’a açıklamalarda bulunan Dal, son olarak 1000 adet maskeyi Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e teslim etti.

Şimdiye kadar 8 bin maskeyi temsil etiği öğrenilen Dal, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durumda seferberlik duygusuyla çalışmak gerekiyor. Bugünkü şartlarda hepimize düşen görevler var. Herşey para demek değildir”dedi.

Kaynak: denizli24haber

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!