SON DAKİKA

Denizli Şehir Hastanesi’nin İnşaatı Başlamadan Maliyeti 164 Milyon TL Arttı

Denizli Şehir Hastanesi için 2020 yılı sonunda düzenlenen 1 milyar 34 milyon TL’lik ilk ihale iptal edildi. Düzenlenen ikinci ihalede de ihale bedeli 164 milyon TL arttı ve ihale 1 milyar 189 milyon TL’ye Ermit Mühendislik İnşaat İle Özge İnşaat İş Ortaklığı’na verildi.

Bu haber 26 Temmuz 2021 - 0:29 'de eklendi.

Birgün’den Oktay Evsen’in haberine göre, Denizli Şehir Hastanesi için geçtiğimiz yılın sonunda düzenlenen dev ihale iptal edildi. Sonucu geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci ihalede de ihale bedelinin 164 milyon TL arttığı ve iki inşaat şirketiyle 1 milyar 189 milyon TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Denizli Şehir Hastanesi’nin yapımı için 6 Mayıs tarihinde “Denizli 1000 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi” adı altında bir ihale düzenledi. İhalenin tam 1 milyar 189 milyon 900 bin TL’ye Ermit Mühendislik İnşaat İle Özge İnşaat İş Ortaklığı’na verildiği açıklandı.

Dev ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı.

İLK İHALE İPTAL EDİLDİ

2018 Yılı Yatırım Programı kapsamında yapılması planlanan Denizli Şehir Hastanesi projesi için ilk ihale 30 Aralık 2020 tarihinde yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın 1 Milyar 389 Milyon 418 bin TL maliyet belirlediğini ihalede en iyi teklif ise 1 milyar 34 milyon 53 bin 20 TL ile Ekşioğlu Yönetim ve Ekşihan firmalarından gelmişti.

Atatürk'ün Katilleri

Ancak bu ihalenin sonucu ve sözleşmesi açıklanmadığı için ihalenin iptal edildiği ifade edildi. Ardından da geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen ve sonucu da geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci ihaleyle ihale bedelinin 164.5 milyon TL arttığı açığa çıktı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Parlamento Haber | Korku yok!