SON DAKİKA

DENETİM YOK, SİVAS’TA 5 LİSE ÖĞRENCİSİ DÖNERDEN ZEHİRLENDİ

Türkiye’de gündem olan ‘ıspanak zehirlenmeleri’, denetimsizlik tartışmalarını da beraberinde getirdi. Şimdi de Sivas’ta döner yiyen 5 lise öğrencisi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Bu haber 05 Kasım 2019 - 16:34 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de ıspanak zehirlenmelerinin yankıları sürerken, bir zehirlenme haberi de Sivas’tan geldi. Bu kez, 5 lise öğrencisi yedikleri tavuk dönerden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Sağlık Bakanlığı, ıspanak zehirlenmelerinin nedeni olarak araya karışan yabani otları göstermiş, ancak denetimsizlik üzerine tek bir açıklama dahi yapmamıştı. Döner zehirlenmesi de “Buna da mı ot karıştı?” sorusunu sordurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yakın zamanda taklit tağşiş yapan firmaları ifşa etmişti. Buna rağmen Türkiye’nin dört yanından toplu zehirlenme haberleri gelmeye devam etti. Geçtiğimiz günlerde de çoğunluğu üniversite öğrencisi 67 kişi Karaman’da yedikleri dönerden zehirlenmişti.

Son yaşanan olaylar, gıda güvenliği konusundaki soruları arttırdı. Denetim mekanizmalarının işlemediği, işlese bile bunun şeffaf bir şekilde kamuya açıklanmadığı konusunda da tepkilerKaynak: Denetim yok, zehirlenmeler sürüyor: 5 lise öğrencisi hastaneye kaldırıldı

Son olarak da Sivas’ta 5 lise öğrencisi yedikleri tavuk döner nedeniyle gıda zehirlenmesi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gültepe Mahallesi’nde bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 5 öğrenci, öğle saatlerinde okulun yakınındaki bir lokantadan tavuk döner alıp, yedi. Ancak bir süre sonra öğrencilerde mide bulantısı ile kusma gibi şikayetler ortaya çıktı. 5 öğrenci, okul yönetimince çağrılan ambulanslarla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, tavuk döner satışı yapan iş yerinden incelemek üzere numune aldı. Soruşturma başlatıldı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!