SON DAKİKA

DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI! ÇATIŞMADAN İLK GÖRÜNTÜLER

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 17:02 'de eklendi. Son Güncelleme6 Ağustos 2017 - 20:52

41. Tugay isimli birlikteki bir kısım asker tarafından darbe girişimi yapıldı.  41. Tugay isimli birlikteki bir grup asker yapılan darbe girişimi bastırıldı ve darbeci askerler gözaltına alındı.

ABD destekli grupların, sosyalist Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimini devirmek için iç karışıklık çıkardığı Latin Amerika Ülkesi Venezuela’da 41. Tugay isimli birlikteki bir kısım asker tarafından darbe girişimi yapıldı. ABCGazetesi’ndeki haberde, Venezuela Ordusu darbe girişimini başlattı ve ABD destekçisi darbeci askerleri gözaltına aldı, denildi.

06.08.2017 16:12
ABD ikinci kez yenildi: Venezuela'daki darbe girişimi bastırıldı!
ABD’nin darbe yapmakla tehdit ettiği Venezuela’da 41. Tugay isimli birlikteki bir grup asker yapılan darbe girişimi bastırıldı ve darbeci askerler gözaltına alındı.

ABD destekli grupların, sosyalist Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimini devirmek için iç karışıklık çıkardığı Latin Amerika Ülkesi Venezuela’da 41. Tugay isimli birlikteki bir kısım asker tarafından darbe girişimi yapıldı. Venezuela Ordusu darbe girişimini başlattı ve ABD destekçisi darbeci askerleri gözaltına aldı.

ÇATIŞMALARDAN İLK GÖRÜNTÜLER

DARBECİ ASKERLERDEN DARBE BİLDİRİSİ
ABD destekli darbeci askerler, darbe girişiminden önce bir video yayınlayarak, “Anayasal düzeni yeniden tesis edecekleri” yönünde açıklamalarda bulundular.

GÖZALTINA ALINAN DARBECİ ASKERLERİN İLK GÖRÜNTÜLERİ venezueladarbedetay1.pngvenezueladarbedetay2.png

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI TEHDİT ETMİŞTİ
ABD Dışişleri Başkanı Rex Tillerson, 2 Ağustos günü yaptığı açıklamasında, “Maduro ya kendi isteği ile iktidarı bırakacak, ya da devireceğiz” diyerek açık darbe tehdidinde bulunmuştu.

ABD İKİNCİ KEZ YENİLDİ!
ABD, 2002 yılında da ülkenin efsanevi lideri Hugo Chavez’e yönelik darbe girişiminde bulunmuş ve darbeci askerler Hugo Chavez’i Başkanlık Sarayı’ndan kaçırarak ABD ile bağlantılı bir askeri üsse kaçırmışlardı.

Ancak girişimin ardından sokağa inan venezuela halkının ısrarı ve Venezuela Ordusu’nun darbeci askerleri bertaraf etmesi ardından Chavez büyük gösteriler eşliğinde tekrar iktidara dönmüştü.

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!