SON DAKİKA

DAMKA: TÜRKLÜK VE TÜRKÇE HER ZAMAN KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kosova Milletvekili Fikrim Damka, ülkede yeni kurulacak hükumete destek verebileceklerini ancak Türklük ve Türkçe’nin en hassasiyet verdikleri iki konu olduğunu vurguladı.

Bu haber 05 Aralık 2019 - 11:29 'de eklendi.
Abone ol

Kosova basınına verdiği mülakatta Damka, Vetëvendosje Hareketi Başkanı ve Başbakan adayı Albin Kurti’yi ve yeni kurulacak hükumeti desteklemeye hazır olduklarını, hükumetin kurulmasına engel olmayacaklarını ifade etti.

“TÜRKLÜK VE TÜRKÇE HER ZAMAN KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZDİ BUNDAN SONRA DA OLACAKTIR”

Fikrim Damka, Kosova’da Türklerin siyasi temsil organlarından olan KDTP’nin yeni kurulacak hükumete bakışına ilişkin şunları söyledi:

“Kırmızı çizgilerimizi bazı toplumsal haklar teşkil edecek. Anayasal haklarımızdan taviz vermeyeceğimizi kendisine ifade ettik. Türklük ve Türkçe konusunda hassasiyetimizin olduğunuzu ifade ettik. Bunlar her zaman bizim kırmızı çizgilerimizdi ve bundan sonra da olacaktır.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bilindiği üzere, Kosova’da 6 Ekim 2019’da yapılan parlamento seçimlerini kazanarak, Fikrim Damka ve Fidan Brina Jılta, Kosova’daki Türk toplumunu temsil etmeye hak kazanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!