SON DAKİKA

Damacana Suya Zam Yağmuru: Bir Vatandaş ‘Takı Olarak’ Taktı

Damacana su, üst üste zamlarla ‘lüks ürün’ haline geldi.

Bu haber 07 Kasım 2021 - 20:17 'de eklendi.
Abone ol

Geçtiğimiz hafta damacana sulara markasına göre 2 ila 3 liralık zamlar gelince 19 litrelik damaca suyun fiyatı 15 ila 19.5 TL seviyesine fırladı. 

Sözcü gazetesinden Özlem Ermiş Beyhan’ın haberine göre  SUDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karamehmetoğlu, 2020 yılında kişi başına düşen ortalama damacana su tüketiminin 71 litre olduğunu hatırlattı. Bahsi geçen rakamın bu yıl 68 litreye gerilemesinin beklendiğini söyledi.

DÖVİZ KURU ETKİSİ

Son dönemde gelen zamların ardında plastik hammadde ve taşımacılık maliyetlerindeki artışın olduğunu söyleyen Karamehmetoğlu, dolar kurundaki artışın etkisini ise “Döviz kurundaki yükseliş, ambalaj hammaddesi olan plastik fiyatlarının aşırı yükselmesine sebep oldu. Sektörümüzdeki maliyet artışında döviz kurundaki artış ile birlikte, artan ambalaj ve enerji girdileri, artan işçilik maliyetleri, nakliye gibi maliyet kalemleri etkili” sözleri ile açıkladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DEPOZİTOSU 55 LİRA OLUNCA DAMACANA TAKTILAR

Su bayiliği yapan Ahmet Arslan’ın oğullarına yaptığı sünnet töreninde damaca fiyatlarındaki artışa dikkat çekmek isteyen meslektaşları, Halil ve İsmail’e depozitosu 55 lira olan damacana taktı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!